V centre Košíc je dosť možností ubytovania, od malých penziónov po veľké hotely, stačí si vybrať podľa svojich preferencií. Jedným z najnovších je penzión Slovakia, len pár krokov od najznámejšej košickej pamiatky, Chrámu sv. Alžbety. Teda, penzión nie je nový, nedávno však prešiel kompletnou a vydarenou rekonštrukciou.

Izby sa nachádzajú na poschodí nad obľúbeným košickým steakhousom a cez reštauráciu sa do Slovakie aj vchádza. Personál reštaurácie plní aj úlohu recepčných. Ako recepcia však neslúži barový pult ako je to v penziónoch spojených s reštauráciami zvykom, je osobitne. Mladík, ktorý nás ubytovával bol veľmi ochotný, odprevadil nás do izby a pomohol nám s batožinou.

Koncept penziónu je u nás nie každodenný a je pekne zladený s názvom. Na pavlači, ktorá vedie k izbám je veľká mapa Slovenska a každá z izieb je pomenovaná po niektorom zo slovenských miest. Každá je tiež dekorovaná motívmi z danej lokality. My sme bývali v izbe Trenčín, jednu stenu zdobila fototapeta Trenčianskeho hradu a to nie je všetko.

Motív ako na fototapete bol (keď sa zapálilo svetlo) aj na nočných lampách a stojanovej lampe pri kresle. Možno maličkosť, ale veľmi pôsobivá. Penzión má v názve boutique a izby sú naozaj štýlovo zariadené. Pohodlné postele, pekné kontrastné farebné kreslá, dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie, zástrčky pri posteliach, chladnička, kávový a čajový servis, klimatizácia. Vysoko nad penziónový štandard. Wifi fungovalo bez problémov, s televíznym signálom to bolo horšie, niektoré stanice neboli asi naladené.

Raňajky sa podávajú výberom z jedálneho lístka, sú v ňom nárezy a vaječné jedlá, fit ponuku zastupoval jogurt s vločkami. V cene bola aj káva a čaj, bolo si možné dať aj espresso, alebo cappucino, nielen raňajkovú kávu. Check – out je príjemne o jedenástej, veľmi ochotný personál, s ktorým sme sa tu stretli, nám ale ponúkol, keďže nemali plno, že môžeme zostať aj o niečo dlhšie. Kto sem príde autom, môže zaparkovať v dvore, parkovanie je spoplatnené.

Keďže okrem reštaurácie pod penziónom patrí majiteľom ešte jedna, na Hlavnej ulici, hostia majú do obidvoch desaťpercentnú zľavu.

Zhrnutie:

Plus: príjemné štýlové ubytovanie v najužšom centre Košíc

Mínus: možno by sa zišiel pestrejší raňajkový lístok, nielen väčšinou vaječné klasiky