Príjemný penzión v metropole Spiša sa nachádza v centre mesta, na najdlhšom námestí na Slovensku. Cesta autom je dobre značená, ak idete pešo, nájdete ho ľahko podľa popisného čísla. Z námestia sa do penziónu vchádza cez veľkú zamknutú bránu, do desiatej večer vám po zazvonení otvorí recepčná. Pre prípad, že by ste prišli večer neskôr, pri ubytovaní sa dostanete kľúč nielen do izby ale aj od vstupnej brány aj vstupu z dvora. Parkuje sa vo dvore kam sa ide z inej ulice, ale nemali sme problém sem trafiť.

Keďže v lete je tento rok na Spiši ruch, penzióny a hotely sú cez prázdniny obsadené a tento nebol výnimkou. Ubytovali sme sa preto nie v klasickej dvojposteľovej izbe, keďže už nemali voľné, ale v apartmáne. Ten je v podkroví a ide v podstate o veľký dvojizbový byt, len bez kuchynského kúta. Všetky priestory – obývacia a spacia časť a aj kúpeľňa sú veľkoryso priestorovo riešené. V obývacej je písací stolík so stoličkou, televízorom a chladničkou, malý konferenčný stolík s s dvoma kreslami a veľká pohodlná rozkladacia sedačka. Apartmán je vhodný aj na dlhší, ako len jednodňový alebo víkendový pobyt.  Písací stolík so stoličkou a skriňa je aj priestrannej spálni, v skrini je malý trezor. Ten je spolu so sušičom vlasov nad štandard trojhviezdičkového penziónu. Priestrannej kúpeľni dominuje rohová vaňa, dokonca je tu aj bidet. Trošku nepohodlné bolo, že mydlo v dávkovači bolo len nad vaňou a nie tiež (alebo aspoň jednorazové) aj pri umývadle.

V apartmáne bolo dosť odkladacích priestorov, tiež dostatok zástrčiek, aj pri obidvoch posteliach, vyhovujúce osvetlenie, wifi fungovalo bez problémov. Stručné info o zariadení môže hosť získať okrem webovej stránky z propagačného letáku o penzióne. O tom, čo sa dá v okolí robiť zase z rôznych informačných materiálov, ktoré sú v stojane pri recepcii a majú ich v rôznych jazykoch - napríklad informačne bohatú brožúrku o blízkom Slovenskom raji.  Na recepcii majú aj bohatý výber všetkých možných drobností, ktoré môže hosť potrebovať a nechal si ich doma. Raňajky si možno prikúpiť, dá sa vybrať z troch možností raňajkového menu. Praženica na slaninke aj omeleta boli domácke a pripravili nám ich v nedeľu už na pol ôsmu, aj keď sme to vopred neavizovali.