Ubytovanie za 28 EUR, ktoré má na rezervačných portáloch ako je booking  hodnotenie 9,1 za 10 a na Tripadvisore 4,5 hviezdičky z päť? To treba pozrieť, povedali sme si, keď sme raz pozerali ponuku najlepšie hodnotených  ubytovaní v Trenčíne. Samozrejme, kto sleduje rôzne hodnotenia na rezervačných portáloch, určite vypozoroval, že čím je ubytovanie lacnejšie, tým má väčšiu šancu získať vyššie hodnotenie, ale mať 9,1, to je naozaj veľa – navyše pri zariadení, ktoré má oficiálne len 1 hviezdičku.

Penzión sa nachádza vo veľmi zaujímavej historickej budove a má výbornú polohu, doslova pár krokov od autobusovej a vlakovej stanice a výbornej dostupnosti autom. Má bezplatné parkovisko a do centra Trenčína je to tiež pár minút pešo.

Prvý dojem pri príchode ale nebol pravdupovediac na 9 bodov – okrem názvu penziónu je na budove veľký štít s názvom kasína, ktoré sa nachádza v podzemí a na dverách penziónu oznam, že recepcia je dolu v ňom. Keďže (ako sme si neskôr všimli) išlo o zadný vchod, pôsobil dosť ponuro, nehovoriac o tom, že vnútri na chodbe smerom k baru, ktorý slúži aj ako spomínaná recepcia, bola tma.  V penziónoch je bežné, že kľúče dostanete v ich reštaurácii, či kaviarni. Tu ju nemajú, majú barový pult v kasíne...ok

Prvé rozpačité dojmy si ale hosť napraví, keď príde do izby. V nej, alebo v nich, je tajomstvo vysokých hodnotení. Izby sú na prvom poschodí, pod strechou, takže majú šikmé krovy, čo ich opticky zmenšuje, hoci sú dosť priestranné. Sú zariadené účelne, moderným nábytkom. To, čo tam hosťa čaká (okrem nábytku) je ale úroveň oveľa vyššieho štandardu. Chladnička, rýchlovarná kanvica, čajové hrnčeky, čaj a instantná káva, minerálna voda a keksíky ako pozornosť aj s venovaním a dokonca aj magnetka Trenčína.

V kúpeľni WC s papierovou páskou o dezinfikovaní, kozmetika a hygienické potreby vrátane  hrebeňov, kvalitné hrubé snehobiele uteráky a dokonca papučky, ak by ste si zabudli svoje.

Raňajky sa tu nepodávajú ale v informačných materiáloch je raňajkové menu kaviarne, ktorá je hneď vedľa a tiež ponuky ďalších reštaurácií,. Rovnako ako aj informácie o atrakciách v Trenčína a síce trošku opotrebovaná, ale funkčná brožúrka o turistických atrakciách Trenčianskeho kraja.  K tomu množstvo televíznych kanálov a zaheslované wifi. To jediné nám poriadne nefungovalo. V materiáloch bolo číslo, kam treba zavolať, ak je nejaký problém, neskúšali sme, „nasadili“ sme vlastný mobilný internet.  Takže pomer kvality a ceny naozaj (ak sme ochotní stráviť ten príchod) naozaj mimoriadny.