Väčšina návštevníkov Pezinku pozná predovšetkým Radničné námestie s kostolom Svätého spasiteľa a pezinský zámok s parkom. Niekde uprostred medzi týmito bodmi sa nachádza kláštor Kapucínov. Po ňom nazvali majitelia aj neďaleký, útulný penzión Pod kláštorom. Nájdete ho priamo na hlavnej Holubyho ulici, na ktorej sa v septembri odohrávajú napríklad známe vinobrania.

Nemusíte sa báť hluku z ulice, väčšina izieb v úzkej, no prekvapivo dlhej a členitej budove je orientovaná do dvora. Priečelie tvorí klasický rekonštruovaný sedliacky dom, pôvodom zo 17. storočia. Dovnútra pokračuje zastrešeným dvorom so studňou, teraz slúži ako lobby. V zadnej časti v súčasnosti jednoliatej budovy je prístavba. Interiér stavby spolufinancovanej Európskou úniou lemujú obrázky starého vinárskeho Pezinka a množstvo črepníkových kvetov.

Naša izba bola malá a útulná, v žltých farbách, so štandardným vybavením. Na vek budovy odkazujú trámy, či staré klenbovité stropy. V historických apartmánoch dokonca murované. Niektoré izby majú balkóny, wifi fungovalo bez problémov. Budova je rozsiahla, pripravte sa na to, že sa nachodíte po rôznych schodištiach a chodbách.

V cene ubytovania sme mali raňajky. Malé ubytovacie zariadenia nezvyknú mať preplnené ponukové stoly potravinami v desiatkach variácií, tak to bolo aj tu - no príjemné bolo, že recepčná priebežne pripravovala aj teplé pečené vajíčka.

Ako recepčné slúžili počas našej návštevy žoviálne slečny. Ak sa chcete vrátiť po desiatej večer, dostanete kľúč a vysvetlia vám, kde je nočný vchod. Na recepcii je aj sympatická ponúka doplnkového tovaru a propagačných materiálov pre turistov. Parkovanie je vo dvore, v cene ubytovania.