V krásnom prostredí kúpeľného mesta Trenčianske Teplice je naozaj radosť oddychovať a preto sa niet čudovať, že mesto ponúka širokú škálu ubytovaní.

Penzión Baske je pomenovaný podľa najvyššieho miestneho vrchu.

Pôvodným majiteľom sa podarilo starú historickú vilu pekne zrekonštruovať a dnes ponúka veľmi vkusné a útulné pohodlie.

S rezerváciou sme mali menšie problémy, online registrácia z webstránky bola síce odoslaná, ale neprichádzal nijaký potvrdzujúci email. Telefóny nikto nedvíhal. Napokon sa nám podarilo dovolať a rezervovať si izbu. Dozvedeli sme sa, že celá stránka sa prerába a rezervačný systém nefunguje a recepcia je k dispozícií od 7:00 do 19:00.

Po príchode do penziónu sme zistili, že sme jediní ubytovaní hostia, recepčná nám objasnila situáciu o nedávnej zmene majiteľov, s čím zrejme súviseli aj naše ťažkosti s rezerváciou.

Penzión je zasadený neďaleko priameho centra a Mostu slávy, takže okolie ponúka veľmi pekné možnosti na prechádzky. Naviac je priamo pri lese, čo zaručuje čerstvý vzduch a miesto ako stvorené na relax.  Neďaleko penziónu sa nachádza niekoľko kúpeľných domov a tak sú špeciálne kúpeľné liečebné procedúry naozaj na dosah.

Za pobyt v dvojlôžkovej izbe klasik zaplatíte 80 eur, dvojlôžková deluxe vyjde na 90 eur a apartmán na 130 eur.  

My sme si vybrali izbu „de luxe“, ktorá bola priestranná, vybavená masívnym vstavaným nábytkom a početným vybavením od županov, po otvárač na víno.

Okrem komfortnej postele ponúka aj toaletný stolík, kreslo a malý diván. Televízia funguje bez problémov, bolo ale naladených len niekoľko programov.  Celkovo ale izba pôsobí veľmi príjemne a pohodlne. Výhľad z izby je upokojúci, priamo do lesa – k dispozícii je aj balkón. Vo veľkej kúpeľni so sprchovým kútom a dostatočným množstvom uterákov na hostí potešia aj holiace pomôcky, kozmetický balíček (šampón, sprchový gél a telové mlieko) či zubná kefka s pastou. Túto širokú ponuku určite ocenia najmä tí, ktorí si v zhone balenia zabudli svoju toaletnú tašku doma. Počas našej návštevy v chladnom februári, sme sa tešili na horúcu sprchu po mrazivej prechádzke mestom, mali sme ale smolu a tiekla iba vlažná voda, kvôli problémom s kotlom. Kvôli personálnym zmenám sme nevyužili ani služby wellness – masáže, saunu a výrivku, ktorú majú navrhnutú presne na mieru. Penzión mal voľakedy aj reštauráciu, noví majitelia sa ju rozhodli zrušiť, takže na večeru, či obed sa treba vybrať do mestečka.

Podávajú sa v nej len raňajky, deň vopred si vyberiete zo skromného raňajkového menu (na výber, omeleta, praženica, croissanty, káva, čaj), sú v v cene pobytu.

Zhrnutie: 

Plus: Poloha v parku, pekné vybavenie a zariadeie izieb De Luxe, pekné wellness

Mínus: Slabšie raňajky.