V bratislavskom hoteli s dôverným označením Mama’s vás naozaj privítajú so širokým úsmevom a ochotne ako u mamy.

Komornú atmosféru luxusných priestorov hotela pri našom príchode umocňovali všadeprítomné zažaté sviečky, prišli sme sa totiž ubytovať v skorý novembrový večer. Sviečky sú v podnikoch bežné, nie vždy si však personál dá námahu s ich zapaľovaním tak, ako tu.

Oheň sviečok krásne dotváral jesennú atmosféru recepcie, reštaurácie a boli rozmiestnené po celom hoteli. Až ráno sme si všimli, že mohutné sviečky vedľa výťahu boli LED, čo je určite z hľadiska bezpečnosti najlepšie riešenie.

Butikový hotel v obytnej štvrti širšieho centra mesta si nás získal svojim duchom a zároveň profesionalitou. Prezentuje sa ako luxusný butikový hotel a táto charakteristika ho plne vystihuje. Kľúčovým a neprehliadnuteľným prvkom dizajnu je podsvietený prírodný kameň prepúšťajúci svetlo. Tiahne sa celým interiérom hotela, či už ako predelová stena v spoločných priestoroch, alebo záhlavie postele hotelovej izby.

Recepcia je vizuálne oddelená od reštaurácie a službukonajúci recepčný zároveň obsluhuje v reštaurácii. Rezervácia aj check in prebehli štandardne a bezchybne, na mieste sme dostali informácie o všetkých službách, ktoré máme k dispozícii a tiež o 10 % zľave v reštaurácii, platnej pre hotelových hostí.

Na webovej stránke nás zaujala, na mestský hotel netradičná, ponuka doplnkových služieb ako požičovňa skútrov a bicyklov, nočné čistenie topánok, či na vyžiadanie babysitting. Bicykel (aj notebook) vám v hoteli zapožičajú grátis.

V izbe nás privítala nevtieravá vôňa čistej posteľnej bielizne. Vybrali sme si štandard izbu executive, bola v príjemných svetlých tónoch a o niečo menšia, než ako pôsobila na webových stránkach hotela.

Posteľ bola mäkšia a pohodlná. Hotelový hosť má na výber z vankúšov, vankúšové menu tvorí mäkký, tvrdší a antialergický vankúš. Bohatá je aj ponuka hotelového minibaru.

Každého hosťa poteší raňajšia káva v posteli vďaka rýchlovarnej kanvici s výberom čajov a kávy. Pre hosťa praktická a príjemná je aj veľká kúpeľňa vybavená vaňou a dostatkom odkladacích plôch. Chválime veľké ekologické balenia kozmetiky a „zelený“ program hotela.

Náznak ekologického zmýšľania sme vďaka veľkým nádobám s džemom zaznamenali aj pri raňajkovom bufetovom stole. V eliminácii jednorazových balení by hotel mohol pokračoval a nahradiť veľkými baleniami aj čokoládové nátierky, či maslo.

Výber na bufetových stoloch bol široký, nechýbali teplé raňajky – párky, vajcia, slanina, či sladká ponuka ako müsli, domáci koláč a tiež kvalitná káva. Vyššiu cenu za ubytovanie (od 139 eur/2 osoby s raňajkami, vstupom do bazéna a fitness) si hosť za tento útulný komfort rád zaplatí, ba pridá aj 5-10 eur za rezerváciu parkovacieho miesta pred hotelom.

Zhrnutie:

Plus: Komfortné ubytovanie v centre Bratislavy s potrebnou dávkou intimity

Mínus: Počas našej návštevy nijaké