Reštauráciu Afrodita Mariána Fila v čereňanskom kaštieli netreba milovníkom kvalitnej gastronómie predstavovať. Menej známe je, že v kaštieli sa dá aj štýlovo ubytovať. Časť izieb je priamo v kaštieli a časť v novovybudovanom penzióne, ktorý je súčasťou záhrady. Ubytovanie využívajú napríklad svadobní hostia aj účastníci osláv, ktoré sa tu konajú. My sme sa rozhodli spojiť tento krát večeru v Afrodite aj s ubytovaním a aby sme to nemali z reštaurácie ďaleko, tak sme sa ubytovali priamo v kaštieli.

Ako recepcia slúži reštaurácia, kde nás hneď po príchode ponúkli pohárom sektu a odniesli batožinu do izby. V kaštieli ich je niekoľko druhov – štandardné aj apartmány. Izba v ktorej sme bývali, bol priestranný apartmán, elegantne zariadený kvalitným dobovým nábytkom, ktorý korešponduje s historickým prostredím kaštieľa.

Hoci kaštieľ je kategorizovaný ako penzión, zariadenie izieb presahuje úroveň štvorhviezdičkového hotela. Nechýbala malá pozornosť v izbe, trezor, župan papučky, v kúpeľni kvalitná značková kozmetika. Pôsobivá bola kúpeľňa s veľkou vírivou vaňou a kreslom „leňoškou“ vedľa nej.

V cene ubytovania majú hostia bohaté raňajky, ktoré sa podávajú na hodinu, ktorú si povedia. Výber, ktorý nám naservírovali priamo na stôl bol naozaj pestrý. Tak ako si potrpí kuchyňa na domáce produkty a suroviny v reštaurácii, to isté platí aj o raňajkách. Pohár šumivého na želanie patrí k tomu. Kto naň nemá chuť, urobia mu výbornú kávu podľa vlastného výberu.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie v historickom kaštieli

Mínus: Počas našej návštevy nijaké