Štýlový hotel svojou polohou jedinečným spôsobom spája ubytovanie v historicky zaujímavom objekte s ľahkou dostupnosťou všetkých významných miest tohto kúpeľného mestečka. Umiestnený je v tesnej blízkosti udržiavaného parku. Príjazdová cesta je dobre označená smerovými tabuľami, takže napriek tomu, že sme tu boli prvýkrát, nemali sme problém trafiť.

Celý hotelový komplex tvoria štyri budovy, ktoré sú navzájom prepojené nadzemnou chodbou. Do roku 2006, kedy objekty získal súčasný majiteľ hotela mala každá z týchto častí samostatnú históriu. Budovy prešli mnohými rekonštrukciami, z ktorých posledná bola v roku 2008.

Názov vznikol z dôvodu bezprostrednej blízkosti mosta cez riečku Teplička, na ktorom sú umiestnené pamätné tabule s menami známych hercov a účastníkov festivalu Art Film. Hotel je totiž od roku 1995 spätý práve s týmto medzinárodným filmovým festivalom, takže po jeho chodbách sa za toto obdobie prechádzalo veľa významných osobností filmového plátna.

Izby sú zariadené rustikálnym nábytkom, priestor zútulňujú farebné, bohato nariasené závesy v pestrých  tónoch. Zábradlie, svietidlá, stropné kazetové drevené obklady, vitrážové dvere, obrazy vytvárajú atmosféru nástupu minulého storočia. Väčšina izieb má aj vlastný balkón, ktorý umožňuje za priaznivého počasia príjemné posedenie. V čase našej decembrovej návštevy mal hotel krásnu vianočnú výzdobu.

Hotel uviedol koncom roka do prevádzky novú webovú stránku, na ktorej nájdete všetky podstatné informácie. Vytvoriť sa tu dá aj pobyt na mieru, okrem wellness procedúr sa dajú objednať aj liečebné, ktoré sú prevádzané pod odborným dohľadom. Wellness centrum s dvomi saunami a bazénom je otvorené celý deň. Na recepcii si treba vopred dohodnúť čas vstupu. Ak chcete mať súkromie, je tu možnosť rezervovať si celé centrum len pre seba. Personál na recepcii bol milý, snažil sa zabezpečiť našu maximálnu spokojnosť. Online rezervácia prebehla bez problémov, do polhodiny sme dostali jej potvrdenie. V cene ubytovania sú aj raňajky a parkovanie priamo pred hotelom. Cena ale nezahŕňa vstup do wellness centra a samozrejme liečebné procedúry. Všetky tieto služby sú účtované samostatne. Wifi v izbách je zdarma.

V hoteli si vysoko cenia stálych hostí, pre ktorých majú vytvorený systém zliav. K dispozícii má aj reprezentatívne konferenčné a banketové priestory. Sú klimatizované a vybavené potrebným technickým zariadením k maximálnej spokojnosti klientov. Okrem toho ponúka aj kompletný svadobný servis. Tento historický hotel, ktorý je členom Asociácie historických hotelov Slovenska je miestom, kde nájdete noblesný štýl luxusnej romantiky, čo k svadbám neodmysliteľne patrí. Ako darček dostávajú mladomanželia k dispozícii izbu a raňajky. Na menšie obchodné rokovania a malé biznis centrum sú vhodné dva salóniky. Obrazy na stenách na chodbách, salónikoch, kaviarni a v reštaurácii majú nádych tajomna. Kaviareň na prízemí hotela ponúka výbornou kávu a domáce zákusky. V lete je neodmysliteľnou súčasťou aj letná terasa.

Raňajky formou samoobslužných stolov sú podávané v hotelovej reštaurácii. Mimo sezónu, keď je obsadenosť hotela menšia, chýbal teplý bufet.