Na návštevu Hotela Pod lipou v Harmónii sme sa vybrali v horúci letný deň – majú tam totiž vonkajší bazén a lákala nás vidina, že sa tu môžeme osviežiť. Rozsiahly areál je ,,vo vývoji“, dve budovy sú už zrekonštruované. Ubytovať sa možno v časti, ktorá má štyri hviezdičky, staršia pôvodná je  dependance s nižším štandardom ubytovania a teda aj cenami. Služby majú hostia v obidvoch typoch ubytovania tie isté.

Postupne pribudne ďalšia budova, v ktorej bude aj wellness centrum a veľké kongresové priestory. Ubytovali sme sa v novozrekonštruovanej časti a prvý dojem bol veľmi dobrý, priestory ešte dýchajú novotou, sú moderné, pekne farebne zladené a útulné. Aj izba sa nám hneď zapáčila, sivá farba stien je skombinovaná s kusom nábytku v živej farbe, dekoráciou sú reprodukcie fotografií zo starej Harmónie, kúpeľňa s oknom a kvalitnou kozmetikou, televízny prijímač s veľkou obrazovkou.

Keďže v televízii nedávali nič na čo by sme radi pozerali, chceli sme si čítať. Vtedy sme zistili, že čierne tienidlá na nočných lampách sú síce dizajnovo zaujímavé, ale prepúšťajú málo svetla a čítať sa pri ňom nedalo.

Izba je klimatizovaná, takže sa dá prežiť aj v horúcich dňoch (s podporou chladených nápojov v minibare). V chladnejších dňoch dobre padne čajový a kávový servis na izbe.

Areál hotela aj dávnejšie slúžil na organizovanie firemných akcií, aj naša firma tam mala pred rokmi teambuilding. Teraz je všetko vynovené, pribudli športoviská a detské ihrisko je umeleckým dielom. V jednej z chatiek je keramická dielňa, v druhej šatne a toalety. K bazénu totiž, ak nie je naplnená kapacita hotela, majú za poplatok prístup aj neubytovaní návštevníci.

Bazén je čistý, na noc ho zakrývajú, malé deti majú svoj vlastný. Ubytovaní hostia dostanú náramok a na recepcii im požičajú uterák. Raňajky spĺňajú kritériá tohto štandardu, teplý aj studený bufet, ovocie , zelenina aj nápoje boli v primeranom sortimente. Prežili sme príjemný pobyt.