Trenčín nepatrí medzi vychytené destinácie na relax a zábavu. Pritom jeho centrum je naozaj pekné, výhľady  z hradu priam rozprávkové a ponúka aj rôznorodé možnosti ubytovania. My sme sa ubytovali priamo v centre v Grand Hoteli a s našou voľbou sme boli naozaj spokojní. Izbu s výhľadom na krásne osvetlený hrad sme síce nedostali, ale náš pobyt bol veľmi príjemný.

Poloha hotela v centre mesta je naozaj vynikajúca. na pešiu zónu to budete mať pár krokov a odtiaľ sa už dostaneme ku všetkým pamiatkam. Vo vianočnom čase môžete navštíviť vianočné trhy, v lete si nenechajte ujsť letné kúpalisko. V prípade ak pricestujete vlakom, máte stanicu pešou prechádzkou cez park len pár minút od hotela. Ak pricestujete autom, musíte počítať s plateným parkovaním. V blízkosti hotela sa nachádza parkovací dom, kde môžete ako ubytovaní hostia získať zľavu. Hotelový personál vám na recepcii opečiatkuje parkovací lístok, na ktorý si potom uplatníte zľavu.

Hotel ponúka tri typy izieb. Apartmán, business alebo štandardné izby. My sme si cez hotelovú stránku bez problémov zarezervovali business izbu, nakoľko izba štandard nebola k dispozícií. Izba bola veľmi priestranná s rozlohou až 28 m2, zariadená pekným, moderným nábytkom. K dispozícií sme mali veľkú šatníkovú skriňu, manželskú posteľ, menší pracovný stôl, trezor, priestor na uloženie kufra. Z chodbičky sa vchádzalo do priestrannej kúpeľne kde sa nachádzala rohová vaňa, toaleta a umývadlo s odkladacím priestorom na toaletné potreby. Nechýbal nám ani susič na vlasy a hotelová kozmetika.

Súčasťou hotela je aj relaxačné centrum, ktoré ponúka svet plný pokoja priamo v centre mesta. Máte možnosť zakúpiť si rôzne druhy masáži, vyskúšať sauny a poležať si v oddychovej miestnosti. Pri rezervácií izby ani pri ubytovaní nás personál na možnosť využiť relaxačné centrum neupozornil. O jeho umiestnení v hoteli sme sa dozvedeli až pri odchode.

Veľmi chutné raňajky sme mali v cene ubytovania. Podávali sa v reštaurácií v suteréne hotela. Výber teplých a studených jedál bol pestrý, potešili sme sa aj kvalitnej káve. Pokiaľ hľadáte pekné a nepreskúmané mesto s kvalitným ubytovaním, navštívte Trenčín a ubytujte sa v Grand Hoteli. Ľutovať určite nebudete.

Zhrnutie:

Plus: Komfortné ubytovanie v centre Trenčína

Mínus: Recepcia by mohla lepšie informovať o hotelových službách