Päťhviezdičkový komfort so všetkým, čo k nemu patrí a k tomu intimita malého hotela a ešte k tomu umiestneného v krásne zrekonštruovanej renesančnej budove v tichej uličke v absolútnom centre mesta. Čo viac si môže náročný návštevník akéhokoľvek mesta želať. V Bratislave má toto všetko hotel Arcadia, nachádzajúci sa neďaleko Hlavného námestia. K tomu treba prirátať aj vynikajúci pomer kvality a ceny, takže nie je prekvapujúce, že je najmä medzi zahraničnými hosťami hlavného mesta vyhľadávaný. Keď sme sa tu chceli ubytovať, museli sme pár dní počkať, resp. objednať si izbu pár dní dopredu, lebo bližšie termíny boli obsadené.

Izbu sme rezervovali cez webovú stránku, na nej sú všetky izby prehľadne zoradené a zobrazené aj s cenami, takže hosť a aj my sme presne vedeli, „do čoho“ ideme. Potvrdenie prišlo takmer okamžite na garanciu treba kreditnú kartu. Príchod do hotela musí hosťa, ktorý sem príde prvý krát očariť, keďže namiesto do klasickej hotelovej haly vstúpite na kryté renesančné nádvorie s pôsobivými arkádami.

Pôsobivá bola aj práca recepčnej , naše informovanie o hotelových službách zvládla dokonale, dokonca sme sa dozvedeli aj čas check-outu, čo sa stáva naozaj zriedka. Cestou do izby sme na členitej chodbe síce trochu blúdili ale nakoniec úspešne izbu našli... Vzhľad izieb korešponduje s históriou budovy. Sú zariadené v historizujúco štýle, ale kvalitným elegantným a podľa nášho názoru vkus neurážajúcim nábytkom. Že je naozaj kvalitný svedčí aj to, že hoci hotel už nejaký ten rok funguje a je vyťažený, v izbe nebolo vidno nijaké známky opotrebovania.  Našli sme tu všetko, čo ku komfornému pobytu patrí. Myslí sa tu aj na detaily ako napríklad zoznam televíznych staníc pri posteli, naozaj precízne spracovaná hotelová kniha , bezchybne fungujúci zaheslovaný internet, výborne vybavený minibar atď, dvd s možnosťou požičať si filmy (aj keď zoznam sme nenašli), výborné osvetlenie, dostatok elektrických zásuviek (aj pri posteliach), vyhrievaná mramorová podlaha v kúpeľni a tak by sme mohli pokračovať. Samozrejmosťou je aj večerná odostieľka, room servis, možnosť raňajok do izby, služby concierge ...

Páčili sa nam naozaj veľkorysé otváracie hodiny fitness a najmä wellness centra, ktoré je otvorené od deviatej (fitness od siedmej) až do jedenástej večera. Keďže check-out je o 11.00, kto má chuť, môže ho využiť aj v deň odchodu. Raňajky sa podávajú v krásnej klenbovej reštaurácii na prízemí, sú pestré, k päťhviezdičkovému štandardu nám v ponuke chýbal len sekt.

Tipujeme, že veľa hostí sem vlastným autom nechodí, ak by ale predsa len, tým auto zaparkujú v neďalekej garáži za 26 EUR za deň.

Zhrnutie:

Plus: Komfortné ubytovanie v krásnej historickej budove v centre mesta, výborný pomer ceny a kvality.

Mínus: V izbe bolo na náš vkus trochu chladnejšie, ale zase nie tak, aby sme to museli riešiť napr. cez recepciu