Päťhviezdičkový štandard v hoteli s desiatimi izbami? Tí, ktorí sa v prevádzke hotelov trochu vyznajú, vám povedia, že je to ekonomická utópia. Preto je chvályhodné a obdivuhodné, že sa to už roky darí malému boutique hotelu Albrecht neďaleko Bratislavského hradu.

Samozrejme niektoré funkcie sú tu kumulované, napríklad recepčný plní aj úlohu concierge, raňajky sú servírované, ale inak... kto chce v Bratislave vysoký štandard a chce ho spojiť s intimitou malého hotela, je tu správne.

Keď sme sem prišli, recepčná práve ubytúvavala mladú zahraničnú dvojicu, tak sme mali možnosť ju vidieť v akcii. Bola 100-percentná, podrobne im vysvetlila všetko čo hosť k pobytu potrebuje. My, keďže sme už v Albrechte bývali, sme toľko informácií nepotrebovali (hoci tiež sme ich dostali).

Bellboy nám potom zobral batožinu a odviedol nás do izby. Hotel má ako jeden z mála bratislavských hotelov výhodu bezplatného parkovania v hotelovom areáli.

Každá z izieb v Albrechte, keďže ide o zrekonštruovanú historickú budovu, má iný pôdorys, veľkosť a je inak riešená. Vo vybavení dominujú sivé a hnedé farebné tóny, zaujímavým prvkom sú drevené trámy. Izba mala všetko, čo by v tomto štandarde mala mať, kvalitné matrace a posteľnú bielizeň, dobré osvetlenie, zástrčky pri posteliach, dostatok odkladacích priestorov, dobre vybavený minibar aj s pohármi na víno, kvalitnú francúzsku kozmetika. 

Ako pozornosť hotela sme mali v izbe košík s jablkami a minerálne vody. Okrem dobrého internetového pripojenia a slušného výberu televíznych programov majú hostia k dispozícii zadarmo aj požičanie dvd-čiek, ich zoznam bol súčasťou hotelovej knihy.

Tá je pekne a prehľadne spracovaná a keďže hotel (predpokladáme) že navštevuje najmä zahraničná klientela, na stole bolo aj niekoľko brožúrok o Bratislave a Slovensku. Na relax slúži wellness centrum v podzemí aj s malým bazénom.

Raňajky sa vzhľadom na veľkosť hotela servírujú formou výberu z menu v hotelovej reštaurácii, kde je už od rána rušno, lebo je obľúbeným miestom pracovných stretnutí aj pre ľudí z okolitých firiem. Na výber sú kontinentálne a anglické raňajky aj s pohárom čerstvej šťavy, klasické nárezy a vaječné jedlá a zdravšie verzie v podobe jogurtu, ovocia a ovsenných vločiek. Sladké jedlá zastupujú croissanty a káva podľa výberu. Check out je o 11.00.

Zhrnutie:

Plus: Intimita malého hotela s vysokým štandardom služieb.

Mínus: Privítali by sme pestrejší výber z raňajkového lístka.