Hotel Golden Royal má podla internetovej stránky dvadsaťročnú tradíciu, ale dýcha z neho noblesa ešte starších čias. Budova bola postavená v 19. storočí, zariadený je v secesnom štýle, všetko ladí a hlavne, sídli v centre mesta neďaleko Kunsthalle a má všetko, čo má kvalitný hotel mať. Vlastné parkovacie miesta, internet, klimatizáciu, krásne priestory na konanie väčších akcií a ochotný personál.

Rezervácia vyšla na druhý pokus, keď sme chceli cestovať, mali akurát plno, ale všetky naše požiadavky si pamätali. Bezlepkové pečivo mali aj k večeri.

Prišli sme v nedeľu večer a takmer všetky miesta na parkovanie boli zaplnené, zvnútra sa ozývala hudba. Už sme si mysleli, že to nedopadne dobre, ale privítal nás veľmi ochotný personál, dostali sme izbu, v ktorej nebol počuť hluk a večer nás obslúžili v salóniku, pričom sme mali neobmedzený výber z jedálneho lístka. No a to sa bežne, keď majú v podniku akciu (konala  v krásnej zimnej záhrade) nestáva.

Naša izba bola v prístavbe na druhom poschodí s oknom do ulice, ale nič nás nevyrušovalo. Bola jednoduchá, účelne zariadená, miesto minibaru tam bola malá chladnička s tichým chodom a na nej rôzne typy pohárov – na vodu, červené a biele víno a šumivé. V župane a papučkách, ktoré sme našli v izbe, sme sa vybrali dolu do indických ájurvédskych kúpeľov Rasajána, kde nás privítal usmievavý Ind, jeho angličtine sa dalo rozumieť. Zrelaxovali sme v suchej aj parnej saune, vo vírivej vani aj masážnom bazéne. Objednať sa dá aj ájurvédska masáž.

Raňajky v zimnej záhrade boli peknou bodkou za pobytom. Okrem studeného bufetu so štandardnou ponukou pre túto kategóriu hotela je v ponuke aj bohaté raňajkové menu. Obsluha je pozorná.

Páčilo sa nám, odporúčame aj pre slávnostné chvíle.