Prvý a zatiaľ stále slovenský hotel siete Falkensteiner má vynikajúcu polohu, pre všetkých, ktorý sa vybrali do nášho hlavného mesta na návštevu, či za oddychom. Blízko máte prakticky všetko čo potrebujete – malé kaviarničky, centrum, reštaurácie, Bratislavský hrad, či zastávky MHD. Situovaný je hneď vedľa Vysokej školy múzických umení na Pilárikovej ulici. Moderná a striedma exteriérová architektúra pôsobí síce zvonka trocha chladne, ale nedajte sa zmiasť. Vo vnútri vás čakajú reprezentatívne priestory hodné európskeho rozmeru.

Rezervácia cez online portál hotela nie je nič náročným a zvládnu ju aj menej technicky zdatní zákazníci. Izieb je v ponuke 162, začínajú 99 Eur za 24 m², izby s prívlastkom Superior (asi 15 Eur navyše) znamenajú najmä orientáciu do dvora. Najväčšia izba s názvom Executive room (od 149 Eur) má od 30 m², od tejto úrovne vyššie je už v ponuke aj bezplatný vstup do Executive Lounge: baru na najvyššom poschodí s terasou a ponukou drinkov v cene ubytovania. Apartmány (asi 52 a 75 m²) končia pri cene cca 268 Eur. 

Naša Comfort room  bola zariadená vkusne, striedmo ale zároveň moderne. Moderná a priestranná bola aj kúpeľňa, kde nás hneď upútal veľký preskleným sprchový kút. Celkovo pôsobila veľmi útulne. Uteráky a hygienické potreby ako odličovacie tampóny, ušné tyčinky boli samozrejmosťou. V prípade, že si zabudnete svoju zubnú kefku, zdarma vám ju venujú. V skrini sme našli iba jeden župan, ale po dohode s recepciou nám ochotne poskytli druhý. Jednorázové papuče na tomto type izby nie sú súčasťou vybavenia.

Zapnúť televíziu nám chvíľu trvalo a mali sme smolu, že, ako sme sa dozvedeli, mali práve vtedy problémy so satelitom, takže nie všetky programy fungovali. Veľká manželská posteľ s pohodlnými matracmi bola vcelku priestranná, americký typ postielania jednou širokou prikrývkou nebol ale až taký komfortný nebol, pretože prikrývka nebola dostatočne dlhá. Nočné lampy sú veľmi praktické a polohovateľné na pohodlné čítanie. Neóny za posteľou sú vhodným tlmeným svetlom na večer, svietil však iba jeden.

Ako jednu z hlavných výhod ubytovania,  hotel prezentuje kávu z automatického espresso stroja na kapsule Nespresso v každej izbe. Táto možnosť, je príjemným osviežením pobytu aj keď prvý krát nám chvíľu trvalo, kým sme prišli nato ako sa stroj zapína.

Napriek tomu, že hotel je priamo rušných ulíc a cesty, nijaké rušivé zvuky z vonka by vás nemali vyrušovať vďaka dostatočnému odhlučneniu.

Za raňajky podľa cenníka zaplatíte celkom dosť - 19 EUR, ale pri rezervácii cez rezervačné portály sú občas v cene ubytovania. Musíme ale povedať, že cena je úmerná kvalite a ponuke. Bohatá ponuka rôznych studených aj teplách jedál, možnosť objednania omelety, alebo praženice, ktorú pre vás pred vami uvarí kuchár. Taktiež si možno vybrať aké ingrediencie si do nej prajete. Široká ponuka rôznych syrov, údenín, bio produktov, čerstvého pečiva, fresh džúsov, sladkých raňajok, či dokonca sektu poteší aj toho najnáročnejšieho a najhladnejšieho. Raňajky sú počas týždňa od 6.30 do 10.00, počas víkendu a sviatkov od 7.00  do 11.00.

Welness centrum na najvyššom poschodí Falkensteiner nazval Aquapura City & Spa, pozostáva z oddychových zón, suchej a parnej sauny (nedajte sa pomýliť názvom parný kúpeľ) a rozumne orientovanej terasy s krásnym výhľadom na Bratislavský hrad. Otvorené je sympaticky do 23. hodiny, ale treba sa uistiť, že sauny sú stále zapnuté. Za parkovanie v podzemnej garáži si hotel účtuje poplatok 24,50 Eur za deň, za domáceho miláčika 15€ za noc.