Bojnice sú mesto, ktoré priťahuje návštevníkov krásnym zámkom, zoologickou záhradou, kúpeľnými pobytmi, ubytovacích možností je tu preto veľa. Hotel Belassi má výbornú polohu pri pešej zóne, vznikol rekonštrukciou pôvodnej stavby s charakteristickým pôdorysom.

Sú to akoby dve budovy, pomedzi ne sa vchádza na recepciu a do reštaurácie, ktorá ich spája (bezbariérový prístup). Tak vzniklo átrium a všetky izby majú výhľad doň, čím sa eliminuje hluk z ulice. Izbičky sú tak dosť úzke, aj keď dlhé.

Zaparkovať sa nám podarilo vonku, hostia majú však k dispozícii aj platené parkovanie v podzemí. Recepčná bola milá a ochotná, dostali sme izbu na druhom poschodí, k tomu poukaz na dva nápoje zdarma a na zľavu 10 percent v reštaurácii. Milo nás prekvapila v izbe varná kanvica so šálkami, čajom, kávou a dve fľaše minerálky ako pozornosť hotela.

Hotel má štyri hviezdičky, tomu zodpovedá aj vybavenie izieb, bolo tu všetko, klimatizácia, trezor, minibar, wifi pripojenie na internet, kúpeľňová kozmetika. Na odkladanie vecí je dosť priestoru a kvalita postelí zaručuje príjemné spanie. Wellness tu nie je, hostia sa vraj oň často zaujímajú a snáď niekedy pribudne.

Televízna obrazovka sa nám zdala malá, keďže izba je úzka a dlhá. Poukaz na nápoj zdarma sme využili na terase, vychádza sa na ňu z reštaurácie a  jej súčasťou je aj dolu zostupujúca terasovitá záhrada, ideálna na svadobné obrady, V peknom počasí je to príjemné posedenie s krásnym výhľadom. Raňajky v cene ubytovania nás príjemne hneď ráno naladili, okrem ,,povinnej jazdy“ bežného sortimentu sme našli rôzne nátierky, olivy, šišky, pečivo a dobrú kávu.

Zhrnutie:

Plus: Výborná poloha v centre Bojníc, príjemný servis

Mínus: Pri objednávaní pobytu treba mať na pamäti, že hotel nemá wellness aktivity