Krásne zrekonštruovaný kaštieľ ( a bez eurofondov) kúsok od Bratislavy má v názve slovíčko Art a naozaj si ho zaslúži. Izby patria medzi najštýlovejšie v hotelových zariadeniach u nás.  Naozaj v nich máte pocit, že ste na zámku – a to bez zbytočnej prezdobenosti.

Každá z izieb má meno, sú v niekoľkých kategóriách a všetky sú na webe príkladne zobrazené a popísané, vrátane informácií o reprodukciách diel, ktoré visia na stenách. Rezervácia cez webovú stránku hotela je veľmi jednoduchá, Art Hotel Kaštieľ je jedným z mála zariadení, kde nemáte chuť pri pohľade na dlhočizný rezervačný formulár zdvihnúť telefón a ubytovanie rezervovať  radšej telefonicky.  Takže sme ubytovanie rezervovali cez hotelový web, odpoveď a potvrdenie z recepcie prišli okamžite. Tiež sa v deň príchodu  informovali mailom kedy prídeme a či si želáme rezervovať stôl na večer. Aj keď idete do Tomášova prvý krát, cez ceň, alebo potme, kaštieľ na okraji obce nemôžete minúť. Je ho spolu s krásnym anglickým parkom vidieť zďaleka, zaparkujete pohodlne v areáli hotela.

Za ubytovanie pýtajú zaplatiť hneď pri check-ine, naša izba Mária bola priestranná a krásne štýlovo zariadená dizajnovým nábytkom. Celá ladená do pieskovo oranžových tónov, na stenách viseli reprodukcie Rudolfa Klimta. Vysoké stropy ešte pocit výnimočnosti zvýrazňovali. Rovnako priestorovo veľkorysá bola aj bielo-čierna kúpeľňa, jedna z najväčších v slovenských hoteloch – ak máme na mysli štandardné izby. Všade nájdete logo hotela, napríklad aj na nádobkách pri umývadle a v sprche, tiež na vínach v minibare, ponúkajú v ňom aj vlastný destilát a pri recepcii si môžete vybrať a kúpiť z bohatej ponuky vín. Ako pozornosť sme mali na stole krásne urobené medovníčky, v izbe nájdete materiály o hoteli, zišli by sa ešte aj info o otváracích hodinách hotelových prevádzok.

Na relax môže poslúžiť wellness centrum, informácie o ňom sú na webovej stránke ale pomerne „zašité“, o tom ako funguje, sme sa dozvedeli, keď sme sa vypytovali na recepcii. Hoteloví hostia platia 10 euro za dve hodiny pobytu, pobyt si treba vopred rezervovať a určite tam budete mať súkromie – wellness prenajímajú vždy len jednej skupinke ľudí – a skupinkou je už aj dvojica. Keď je v hoteli nejaká akcia, je jeho prevádzka obmedzená, čo bol aj náš prípad.  V lete je v prevádzke aj otvorený bazén v parku, aktívne sa dá oddychovať pri footgolfe alebo adventure golfe, vstupy sú za poplatok.

Chutné raňajky s veľmi milou obsluhou – okrem kvalitného výberu tradičných raňajkových jedál, by si na svoje na prišli milovníci tropického ovocia, v ponuke bolo aj mango a pitahaya (po anglicky dragon fruit).  Hotel ponúka hosťom rôzne zvýhodnené balíčky, ak by ste sa sem chystali, oplatí sa ich pozrieť na webovej stránke.

Art Hotel Kaštieľ sa počas niekoľkých rokov od otvorenia vypracoval na obľúbené miesto konania konferencií (aj my sme tu na niekoľkých boli) , firemných a súkromných akcií a svadieb – pre tie je tu aj krásna kaplnka.  Je na to skvelo vybavený, hostia, ktorí nie sú „súčasťou“ podujatia ale v hoteli bývajú, nie sú nijako rušení . Aj počas nášho pobytu tu bola večer veľká firemná akcia, ale vedeli sme o nej len podľa počtu zaparkovaných áut a ohňostroja, inak nebolo do izieb nič počuť.

Hotel okrem toho organizuje rôzne podujatia, v čase adventu to boli vianočné trhy s remeselníckymi stánkami a občerstvením, prehliadky hotela, koncerty a bolo tu aj celkom živo.