Rodinný penzión Starý hostinec uprednostnia predovšetkým milovníci vidieka a nostalgických spomienok na návštevu u starých rodičov. Vznikol rekonštrukciou pôvodného hostinca z 19. storočia, ktorý mal svoju ubytovaciu a jedálenskú časť a zdobia ho artefakty pripomínajúce dedinský život – ozdobné predmety aj pracovné náradie a to na dvore aj v interiéri. Dubové stropné hrady v reštaurácii sú pôvodné. Hostia spia v masívnych drevených posteliach, svietia si lampami v tvare petrolejky.  Izby sú zariadené v duchu rôznych regiónov Slovenska, podľa nich sú aj pomenované. Môžete si teda vybrať izbu s názvom  napr. Detva, Myjava, Liptov, Spiš, Hont, Prenčov, Hrušov či Krnišov.  

Okrem folklórnych prvkov sú v penzióne samozrejme aj moderné vymoženosti, ktoré človeku našej doby prirástli k srdcu - pripojenie na wifi, televízny prijímač, varná kanvica, chladnička. Patrí k nemu aj malé relaxačné centrum Dobrô telo a nezabúdajú ani na deti – k dispozícii je detská postieľka, detská stolička, na dvore je trampolína a preliezačky

Jedna izba so samostatným vchodom slúži aj imobilným hosťom. Poloha penziónu v blízkosti kaštieľa, v lone krásnej prírody a neďaleko od mesta Unesco – Banskej Štiavnice je tiež výhodná, takže o návštevníkov nemá núdzu.  Súčasťou je reštaurácia s ponukou prevažne slovenských jedál. Raňajky nie sú v cene ubytovania a hosť si vyberá z jedálneho lístka. Hostia si môže objednať aj animačné programy so zameraním na folklór, ľudové zvyky a remeslá.