Architektonicky zaujímavá stavba sa nachádza v Štiavnických vrchoch, asi štyri kilometre od obce Hodruša – Hámre, pri Hornom Hordušskom tajchu. Vznikla prestavbou jednej z nevyužívaných banských budov aj vďaka peniazom z eurofondov. Čisté línie stavby dokonale dotvárajú prírodné prostredie. Z materiálov prevládajú tie prírodné, ako drevo, kameň a sklo.

Umiestnenie hotela ponúka široké možnosti zábavy, okrem aktivít v priamej blízkosti hotela ako kúpanie v tajchu a slnenie na novej kamienkovej pláži, ktorú otvorili len začiatkom augusta. Kúpanie v tajchu je na vlastné nebezpečenstvo, keďže je bez plavčíka. Stredisko ale na vlastné náklady monitoruje aspoň kvalitu vody. Nové sú aj dve multifunkčné ihriská a nový povrch dostalo aj parkovisko. Jazda sedačkovou lanovkou ponúka impozantný výhľad na údolie Štiavnických baní a priľahlých tajchov. Výstupná stanica je v lete obľúbeným východiskovým miestom pre menej náročné túry a výlety s deťmi, alebo náročnejšie cyklotúry. Bicykle vám za poplatok požičajú aj v hoteli. Pripravené sú od rána v stojanoch pri východe z hotela. V zime sem láka vyše kilometrová upravovaná zjazdovka.

Keďže je obec Hodruša – Hámre rozťahaná po Hodrušskej doline, cestou do hotela sme mali dojem, že ideme príliš dlho a že sme mali asi niekde odbočiť. Domáci nás však ubezpečili, že ideme správne. Úzka, trochu neudržiavaná hlavná cesta nás po kopcoch a stráňach priviedla až úplne na konečnú zastávku, na parkovisko hotela.

Hotel je vhodný nielen na rodinnú rekreáciu, počas nášho prázdninového pobytu bol plný rodičov s deťmi, ale vďaka kvalitnému školiacemu centru s dvomi modernými sálami aj na firemné akcie. Manažment hotela sa snaží prilákať hostí počas celého roka na rôzne zvýhodnené ponuky. V areáli hotela dostavali aj veľké detské ihrisko s najrozličnejšími drevenými preliezkami, šmýkačkami a ďalšími atrakciami pre deti. Počas nepriaznivého počasia ich zabavia animátori a hotelový maskot Salamandrík Hugo v priestoroch veľkého detského kútika.

Mimoriadne ochotný personál na recepcii nám poskytol kompletné informácie o výhodách a možnostiach ubytovaných hostí. Bezproblémová bola aj naša rezervácia cez internet. Ešte pred potvrdením rezervácie nás manažér mailom upozornil na prebiehajúcu výstavbu exteriéru, ktorá prebiehala v okolí hotela. Vzhľadom k tomu nám ponúkli zľavu z ceny pobytu. Všetky izby sú nefajčiarske, voňavé a čisté, priestorovo veľkoryso riešené, vyznačujú sa dobrým dizajnom, s dostatkom odkladacieho priestoru, čo oceňujú najmä lyžiari.

Na obrazoch a vankúšoch sú zaujímavo použité motívy hodrušskej čipky. Čísla izieb sú zase originálne vyrobené z čiernych drôtikov. Dostatočne veľké sú aj kúpeľne s oknom, sprchovacím kútom a toaletou. Hotel umožňuje bezbariérový prístup do každej jeho časti. V príjemnom prostredí hotela je možné využiť aj ponuku wellness a spa procedúr, prípadne pretiahnuť si telo v hotelovom fitness centre. Ochotný a milý bol aj personál vo wellness. Pravidelne kontroloval a utieral mokré podlahy okolo bazéna.

Na raňajkách sme našli rôzne druhy pečiva, müsli, cornflakes, orechy, domáce jogurty, syry, produkty pre diabetikov, šaláty z čerstvého ovocia a zeleniny, bohatý teplý a studený bufet. Vopred si môžete objednať aj bezlepkovú, alebo inú diétu. Pri raňajkách boli na stole informácie  o počasí, prevádzke relaxačných centier, reštaurácie, zábavné aktivity v hoteli a v okolí atď. Hostia okrem bohatých raňajok, ktoré sa podávajú v hotelovej reštaurácii väčšinou využívajú stravovanie vo forme polpenzie vo forme švédskych stolov. Hotel má aj vlastnú bylinkovú záhradu.