Donovaly sa v lete pozicionujú ako stredisko, kde nájdu zábavu najmä rodiny s deťmi, keďže sú tu tri zábavné parky pre malých aj o niečo starších dovolenkárov. Keď ich rodičia chcú stráviť pobyt na Donovaloch v komforte štvorhviezdičkového hotela, volia často hotel Residence Hotel & Club v centre tohto prázdninového strediska.

Aspoň teda taký sme mali pocit, lebo počas našej návštevy v júli, práve rodiny s deťmi medzi hosťami prevažovali. Okrem atrakcií vonku, sa malí hostia nemusia nudiť ani v hoteli, napríklad keď počasie vonkajším aktivitám nepraje. Hotel totiž zabezpečuje malým hosťom animačný program a animátorov.

Keď sme my Donovali navštíli, bolo práve spomínané „psie počasie“, z plánovanej turistiky nebolo nič, tak sme sa na recepcii objavili už pred jedenástou... S tým, že keďže oficiálny check-in je druhej, strávime čas v lobby bare a prechádzke, ak prestane pršať.

Veľmi príjemná recepčná nás ale milo prekvapila, promptne zistila, či je naša izba už uprataná – a mohli sme sa ubytovať. Milý a ochotný personál s ktorým sme sa počas našej návštevy stretli, je rozhodne veľkým plusom hotela.

Na toho, kto príde do hotela prvý krát, určite zapôsobí už honosná lobby. Aj celkovo patrí Residence určite k tomu najkomfortnejšiemu ubytovaniu u nás v rámci 4-hviezdičkových hotelov.

Izba, v ktorej sme bývali, nebola síce veľká (jej spaco-obývacia časť), ale inak bola priestorovo a vybavením veľmi veľkoryso riešená. Mala kúpeľňu s wc, osobitné wc a veľký šatník. Zariadená bola bledým nábytkom a pôsobila veľmi elegantne, ale zase nie prehnane pompézne. Stena, ktorá susedila s veľkým balkónom bola presklenená a z izby a balkóna bol krásny výhľad na okolie.

Na komfort hosťa sa tu myslí vo všetkých detailoch – dámy ocenia niekoľko zrkadiel, všetci množstvo elektrických zástrčiek, kvalitnú kozmetiku, niekoľko uterákov, zoznam televíznych staníc, ale aj iné veci, ako výborne vybavený minibar. Oceňujeme hotelovú knihu, jedna z najlepšie spracovaných a vizuálne pekných, ktoré slovenské hotely majú. Dbá sa aj na bezpečnosť hostí – do izieb sa dostanete z chodby len s izbovou magnetickou kartičkou.

Na relax v Residence slúži ayurvédske centrum na najvyššom poschodí a bohatá ponuka masáží (masáž chrbta, ktorú sme si objednali bola vynikajúca), v izbe sme mali župan a papučky.

V Residence majú bohaté raňajky s množstvom produktov, ktoré vznikli v miestnej kuchyni a na svoje tu prídu aj priaznivci bezlepkovej stravy. Raňajky sa podávajú do desiatej, chcek -out je o pol hodinu neskôr, čo je sympatické, lebo aj spáči sa môžu ešte bez stresu zbaliť.

Zhrnutie:

Plus: komfortné ubytovanie a veľmi príjemný personál

Mínus: počas našej návštevy nijaké