V jednom z najkrajších slovenských miest sa možno ubytovať najmä v početných penziónoch a najnovšie aj v meštianskych domoch, kde ponúkajú zrekonštruované apartmány. My sme využili prvú možnosť a ubytovali sme sa v penzióne Resla, ktorý sa nachádza hneď v susedstve známej Klopačky a na rezervačných portáloch patrí medzi návštevníkmi najlepšie hodnotené. Cesta k penziónu je dobre značená, ak prídete po vlastných, upozorní vás naň smerovník pri schodoch, ktoré sem od Klopačky vedú. Autom treba pokračovať po ceste a ak máte navigáciu, veriť jej, aj keď vás vovedie do úzkej uličky. Tá sa potom rozšíri a k penziónu prídete pohodlne, vo dvore je veľké parkovisko. 

Resla ponúka veľmi prijemné ubytovanie v niekoľkých apartmánoch za rovnako príjemné ceny (55-65 euro izba noc) , môžete si z nich vybrať na internetovej stránke. Z nášho apartmánu číslo šesť bol krásny výhľad na Banskú Štiavnicu. Bol priestranný, veľký vstupný priestor, ktorú slúži aj ako obývačka, prípadne spálňa pre tretiu osobu. Pohodlná pohovka, dostatok odkladacích priestorov, chladnička, rýchlovarná kanvica s dvoma peknými šálkami. Ak by vám bolo teplo, tak je tu veľký ventilátor. V Resle sme boli v auguste, ale teplomer ráno ukazoval 5 stupňov a ocenili sme , že v penzióne prikúrili. V Banskej Štiavnici a okolí je rozhodne čo robiť cez deň aj večer, informácie o meste aj o tom, čo sa v ňom deje si možno prečítať v materiáloch na recepcii. Do centra Štiavnice sa dostanete pešo za pár minút. V izbe si možno skrátiť čas sledovaním TV, je tu základný výber slovenských, českých a zahraničných programov a tiež wifi. To v našej izbe fungovalo slabšie. Pre deti je na chodbe detský kútik  so stolíkom a hračkami.

Penzión má krásne upravenú záhradu s lavičkami, malým ihriskom, vonkajším krbom, je odtiaľto naozaj pôsobivý výhľad na Štiavnicu a na jeden z jej klenotov, na Kalváriu. Raňajky sa podávajú v štýlových klenbových priestoroch, majú veľmi slušnú úroveň, osviežiť sa môžete napríklad aj vodou s mätou a citrónom. Niekoľko druhov kávy je z kávovaru a myslia tu aj na také maličkosti ako sú šálky na espresso, lungo a hrnčeky na čaj. .Check ou je príjemný aj pre tých, ktorí si dlhšie pospia, je o 11-tej.