Vychytený hotel s vlastným termálnym vrtom. Jeden z mála slovenských hotelov, ktorý je destináciou, lebo hostia sem nechodia kvôli okoliu, ale kvôli ubytovaniu práve tu. Hotel, kde, ak chcete prísť cez víkend, treba si pobyt zarezervovať aj niekoľko týždňov vopred. Najobľúbenejší slovenský hotel podľa Tripadvisoru. Ak by ste ktorúkoľvek z týchto viet použili pri hoteli Kaskády, v každom prípade by ste mali pravdu.

My sme sa tentokrát vybrali do Kaskád počas pracovného týždňa v predvianočnom období, hotel už bol sviatočne vyzdobený a napriek tomu, že to bolo uprostred týždňa, aj pomerne plný. Nebola to biznis klientela, aj keď sa tu konajú pravidelne rôzne typy akcií, väčšinu tvorili individuálni hostia. Asi sen každého „leisure“ hotela, aby ho individuálna klientela plnila aj počas týždňa.

To kvôli čomu sa do Kaskád chodí, je najmä jeden z najlepších wellness u nás nakombinovaný s výbornou úrovňou služieb – od milého, ale profesionálneho personálu až po výbornú úroveň stravovania (napríklad). Myslí sa tu na všetko, aj na to, ak sa chce hosť napríklad doviezť, či odviezť do Zvolena, či Sliača, stačí to vopred povedať na recepcii.

Hotel má všetko, čo má zariadenie deklarujúce štyri hviezdičky mať – od vybavenia izieb po zariadenia, ktoré umožňujú tráviť príjemne čas mimo nich. Či už vnútri alebo vonku. Tak rozpracované informácie (obsahovo aj graficky), čo všetko sa dá v okolí podnikať, asi nemá nijaké zo slovenských ubytovacích zariadení.

Samozrejme na svoje si tu prídu najmä priaznivci kúpania, vírivkovania, saunovania a rôznych procedúr. Ich diapazón stále inovujú. Bazén je jeden z najväčších v našich hoteloch, rovnako priestorovo veľkorysé sú aj priestory sáun a oddychové miestnosti. Hotelové wellness je síce v širokom okolí veľmi obľúbené, prednostne je však pre hotelových hostí. Cez víkendy, resp. keď vyťaženosť hotela dosiahne istú úroveň, sem hostia z vonku nemajú prístup.

Bazény sú otvorené od rána, takže zaplávať sa dá pred neskoršími raňajkami, alebo po nich, pred odchodom.

Po výlete, alebo plávaní a saunovaní človek vyhladne a vysmädne a aj na to tu myslia. Hostia majú väčšinou polopenziu, večera bola v čase našej návštevy podávaná formou bufetu a výber bol naozaj pekný. Dá sa kúpiť aj pobyt len s raňajkami a na večeru ísť „a la carte“ buď v hoteli, alebo kolibe Original Restaurant, ktorá je v jeho areáli (a nie je tam vtedy uzavretá spoločnosť).

Hoci Kaskády sú určené najmä na oddych, s raňajkami tu myslia aj na tých, ktorí nemôžu ráno dospať, podávajú ich už od pol siedmej. Check -out je pohodlne do 11.00 (?neviem presne)

Zhrnutie:

Plus: Jeden z najlepších hotelov u nás. Výborné wellness, jedlo a milý personál

Mínus: Počas našej návštevy nijaké