Počet hviezdičiek, alebo ak chcete kategorizácia hotelov, vie byť niekedy pekne zavádzajúca. Niekedy ste v štvorhviezdičkovom zariadení a lámete si hlavu, ako ich mohlo dostať. Lepší prípade je, keď prídete do hotela, ktorý je „ohviezdičkovaný“ výrazne skromnejšie, ale otvárate oči, aký servis a služby poskytuje. To druhé je prípad horského hotela Polianka, ktorý sa nachádza v nádhernom prostredí, nad jazerom v Krpáčove.

Bývalé podnikové rekreačné zariadenie má totiž podľa oficiálnej kategorizácie hotelov len jednu hviezdičku – ale... Ako sme sa dozvedeli, viac ako o hviezdičky sa tu snažia o servis a služby pre hostí. V reáli to vyzerá tak, že majú k dispozícii v cene ubytovania napríklad aj malý vonkajší aj detský bazén s miniplážou, je tu nočný klub, na raňajky dostanete okrem kvalitných salám a syrov, či šalátov aj niekoľko druhov ovocia (taký jeho výber sme nezažili vo väčšine slovenských „štvoriek“), ale aj domácu bublaninu. Presne tento druh koláča márne v slovenských hoteloch na raňajkách hľadáme, namiesto rôznych kupovaných mrazených a  rozpekaných polotovarov.

Polianka poskytuje niekoľko druhov izieb, od najjednoduchších dvojposteľových, účelne zariadených (na druhej strane, človek v nich má všetko čo potrebuje), cez apartmány pre dve osoby až po rodinné izby. Všetky majú veľké balkóny, zdobené muškátmi a časť aj výhľad na jazero.

Hneď na recepcii sa môže hosť dozvedieť o atrakciách a aktivitách ktoré okolie poskytuje, sú tu nástenky s množstvom informácií. Početné aktivity ponúka aj hotel samotný, Hneď vedľa je ihrisko na plážový volejbal, neďaleko ohrada s koňmi, pre deti je tu pieskovisko, preliezačky, trampolína, pre tých, ktorí radi relaxujú aj horách pri vode okrem jazera, spomínaný bazén, ale za poplatok aj vonkajšie wellness so saunou a vírivkou, kto má chuť zabávať sa do noci, môže v nočnom bare.

Hotel má aj reštauráciu s veľkou terasou s krásnym výhľadom (ďalšiu prevádzkuje pri jazere), naozaj príjemnou obsluhou – a dobrým jedlom. Vyskúšali sme napríklad vyprážané kapustné pirohy so syrovou omáčkou a lekvárové pirohy s karamelizovaným lesným ovocím, obidvoje boli pripravené výborne aj pekne naservírované. Vinárov tu určite príjemne prekvapí ponuka vín – odporúčané vína sú uvádzané aj pri niektorých jedlách v jedálnom lístku a vínna karta síce obsahuje moky len od pár slovenských vinárov, ale špičkové. Napríklad medzinárodne ocenené vína od Mavin - Martina Pomfyho. Navyše všetky vína sú ponúkané za ceny, že je priam hriech ich neochutnať.

Keďže aj prideľovanie bodov v hodnoteniach Trendu je do istej miery viazané na oficiálnu kategorizáciu hotelov, nemôže mať Polianka toľko bodov, aby nadväzovali na chválu v tomto texte. Pre ľudí, ktorým až tak nezáleží na vytríbenom dizajne a zariadení, ale hľadajú hotely s množstvom aktivít a krásnom prírodnom prostredí za priaznivé ceny, je určite dobrým tipom