Je vidieť, keď podnikanie majiteľa skutočne baví a nejde len o biznis. Takto zhodnotil jeden návštevník na sociálnej sieti pobyt v banskobystrickom penzióne Art Pension. Presne taký dojem sme mali aj my.

Penzión sa nachádza v tichej lokalite, len pár minút od historického centra Banskej Bystrice a že majiteľku skutočne baví podnikanie vidieť už v jeho areáli. Art penzión vedie, obsluhuje hostí a tiež tu aj s rodinou býva.

Art penzión je väčší rodinný dom s dostatočným parkoviskom a pekne upravenou záhradou. Majiteľka vie, že čaro sa skrýva v detaile a prvý dojem býva často rozhodujúci. Vonkajšie priestory boli pekne vyzdobené. Vnútorný priestor útulného rodinného penziónu však tento dobrý prvý dojem ešte prekonal. Atmosféru vytvárali obrazy, dekorácie, kvety, vázy či staré hodiny.

Dole v hale je recepcia, konferenčná miestnosť a salónik, kde sa podávajú raňajky. Zo stien sa stala galéria zaujímavých obrazov. Na poschodí nájdete zase obrazáreň známych ľudí, ktorí sa tu ubytovali.

Ak sa tu plánujete ubytovať, odporúčame vám rezervovať si ubytovanie s dostatočným časovým predstihom. Aj nám sa podarilo zarezervovať si ubytovanie až na druhý pokus, keďže celková kapacita penziónu je len 12 lôžok. Ubytovať sa môžete v jednoposteľových (39 eur), dvojposteľových (55 eur), jednej trojposteľovej (65) a jednej rodinnej izbe (95 eur).

Naše ubytovanie v podkroví malo dve oddelené miestnosti – priestrannú spálňu s manželskou posteľou a menšiu izbu, kde bola pohovka a stôl pod oknom. Ak dostanete chuť na teplý nápoj, na stole je k dispozícii varná kanvica s instantnou kávou a širokým výberom čajov.

V spálni okrem postele s kvalitným, vysokým matracom bola skrinka s pohármi, minerálkou a sviečkami. Vo fotorámiku sme našli heslo k wifi. Izba bola vybavená televízorom.

Na chodbe bola šatníková skriňa s dekami. Osobitne bolo WC a kúpeľňa so sprchovým kútom, kde boli tiež snehobiele uteráky a osušky.

Penzión neposkytuje svojim hosťom obedy a večere. Môžete sa tu ale kráľovsky a za malú sumu (5 eur) naraňajkovať. Na pekne prestretom stole nás ráno čakalo čerstvé pečivo, vajíčka uvarené natvrdo a maslo. Majiteľka nám doniesla ešte tanier so šunkou, salámou a syrmi. Okrem toho sme si mohli pripraviť kvalitný čaj, vybrať sme si mohli tiež z jogurtov, vločiek...

Zhrnutie:

Plus: rodinná atmosféra a výborná starostlivosť, vynikajúca poloha penziónu

Mínus: žiadny