Príjemný penzión v centre Dunajskej Stredy má len šesť izieb, takže keď sme sa tu chceli ubytovať, podarilo sa nám to až na tretí pokus a aj to sme dostali poslednú voľnú izbu. Ubytováva sa tu najmä klientela, ktorá chodí do Dunajskej Stredy pracovne a veľa z týchto hostí sa sem vracia. V poslednom čase ale medzi nimi začínajú vyskytovať stále častejšie aj ľudia, ktorí prišli na Žitný ostrov za oddychom. Penzión má strategickú polohu, pešo sa dostane človek do centra, aj k verejnej doprave, prístup autom a parkovanie sú tiež nekomplikované. Ako recepcia slúži, podobne ako v iných zariadeniach tohto typu, reštauračný bar.

Izby sa nachádzajú nad reštauráciou na poschodí a tam na hosťa dýchne francúzsky vidiek. Pastelové farby, rustikálny nábytok, textílie, charakteristické pre tento typ dizajnu. Na chodbe sú pohodlné kresla aj s časopismi, takže kto nechce stráviť čas v izbe, dá sa tu príjemne posedieť.

Každá izba je zariadená inak, tá v ktorej sme bývali teraz bola priestranná, vybavená svetlým rustikálnym nábytkom, mala balkón, veľkú kúpeľňu s vaňou a denným svetlom. Veľký výber televíznych programov, bez problémov fungujúci internet, dobré osvetlenie, dostatok odkladacích priestorov kvalitné matrace a posteľná bielizeň, jednoducho všetko, čo potrebuje hosť pre pokojný krátkodobý pobyt.

Vo Ville Rosa majú výborné raňajky, teplé jedlá sa vyberajú z jedálneho lístka, k nim veľký podnos ďalšieho jedla. Veľa surovín pochádza z vlastnej produkcie, pochutili sme si napríklad na vynikajúcom chlebíku. Villa Rosa má vychýrenú reštauráciu kde sa varí podľa zásad hnutia slow food.