Patriot je v Trnave známy predovšetkým ako znamenitá reštaurácia. Okrem dobrého jedla ponúka aj  trojhviezdičkové obytovanie  v tichej lokalite v centre mesta. Už samotný názov predurčuje penzión niesť v sebe historický odkaz. Na stenách chodieb sa vynímajú obrazy Malého Ríma a výhľadu dominuje Bazilika sv. Mikuláša.  Penzión sa teší popularite medzi aj zahraničnými hosťami.

Vstup do penziónu je spoločný s reštauráciou. Hneď po príchode sa nás ujal príjemný personál a dostali sme všetky potrebné informácie a odniesli nám batožinu priamo do izby na prvom poschodí.  Tú sme si zarezervovali mailom niekoľko dní vopred. Izby štandard už boli vypredané a tak nám za cenu klasickej izby ponúkli bussines dvojlôžkovú izbu s krásnym výhľadom. Patriot celkovo ponúka ubytovanie v piatich izbách a apartmánoch.

Naša izba bola priestranná a svetlá, zariadená štýlovým tmavohnedým nábytkom z masívneho dreva.  V kúpeľni so strešným oknom sa nachádzal sprchový kút a nechýbal fén, mäkké uteráky a voňavá kozmetika. K dispozícii sme mali rýchlovarnú kanvicu, kávu a čaj. Okrem toho nás potešila karafa s minerálnou vodou na osvieženie, dostatok odkladacieho priestoru, či drobnosti ako obuvák , sada na šitie, či mapa mesta Trnavy. Musíme uznať, v penzióne mysleli na všetko.

Každá z izieb je vybavená klimatizáciou, wifi pripojením, LCD televízorom s ponukou zahraničných programov a minibarom s chladničkou. Výhodou je i bezplatné parkovanie pre ubytovaných hostí vo dvore. Hoci penzión nemá wellness či fitness centrum, pre krátkodobý pobyt ponúka všetko, čo potrebujete.

V cene ubytovania sú aj raňajky. Servírujú sa na hodinu, ktorú si poviete. Na stole s číslom izby nás čakala bohatá ponuka - šunka, syry, slané a sladké pečivo, jogurty, čerstvá zelenina, či mϋsli. Hostia si  zároveň môžu vybrať aj z ponuky raňajkového menu a dopriať si kvalitnú kávu na štart do nového dňa.

Obsluha v Penzióne Patriot je príjemná, stále vás má v zornom uhle a zaujíma sa, či vám niečo nechýba, no zároveň vie udržať mieru a pôsobí prirodzene.  

Zhrnutie:

Plus: príjemný personál, poloha a atmosféra
Mínus: počas našej návštevy sme nezaznamenali