Desaťročia sa chodili kúpeľní hostia a obyvatelia Piešťan zabávať do letnej tančiarne a reštaurácie Červená veža. Zostala z nej nepodarená a nedokončená rekonštrukcia. Na Vyhliadkovom vŕšku, ktorý dotvára pohľad na budovy piešťanských kúpeľov, susedila veža s obľúbenou vyhliadkovou reštauráciou Koliba.

Tá mala lepší osud. Bola podnetom k prístavbe hotela Panoráma, ktorý je v prevádzke je už šesť rokov, má 17 izieb a štyri apartmány. Kvetinami bohato dozdobený hotel ponúka klasický trojhviezdičkový štandard. Benefit je najmä v naozaj peknom výhľade na Kúpeľný ostrov. Nezabudnite si vypýtať izbu s výhľadom, majú rovnakú cenu ako izby bez neho. No možno na vnútornej strane zase oceníte balkón s príjemným sedením. Ste v prírode, takže k pobytu patria jej zvuky, niekoho môže rušiť, že cvrčky v lete dopĺňa kompresor minichladničky. Tie v izbách nahrádzajú klasické hotelové minibary. Pripojenie v izbách je cez wifi, parkovanie je bezplatné.

Ak nemáte v izbe výhľad, určite si rezervujte hotelové welness. Malé centrum s dvoma saunami a oddychovou zónou na príjemnom výhľade stojí. Po suchej saune sa môžete prejsť na vzduchu po tráve a stráviť čas v exteriérovom perličkovom kúpeli. Relaxačné centrum je malé a tak je dobre, že funguje na rezervácie. No ak je váš pobyt krátky, odporúčame rezervovať si návštevu vopred s izbou. To isté platí, ak máte záujem o masáže. Pre aktívnych sú v okolí bohaté možnosti na prechádzky, hotel požičiava bicykle a výbavu pre Nordic walking.

Raňajky nie sú práve z krásneho sna, ale najesť sa môžete dosýta. Sortiment je základný - pečené vajíčka, miniklobásky, vianočka, jogurty, džús a užší výber pečiva a cereálí. To počas nášho pobytu dopĺňal ruch televízneho vysielania. Možno viac oceníte stravovanie v Kolibe, ktorá je vlastne mierne štylizovanou veľkou miestnosťou s panoramatickým výhľadom, v lete doplnenou o terasu. Mali sme skúsenosť s veľmi milou a pozornou obsluhou (podobne ako na recepcii). Reštaurácia a raňajkový salónik hotel aktívne ponúka na prenájom na firemné či súkromné podujatia. Mimochodom, trochu čara minulosti si môžete vychutnať ak sa vyberiete do mesta pešo - chodník z mačacích hláv vedúci priamo na kúpeľný ostrov patril ešte k slávnej Červenej veži.