Dunajskostredský hotel Legend má v rámci mesta naozaj výnimočnú polohu  - nachádza sa v jeho rekreačnej časti, prakticky oproti aquaparku a jazerám. Že je obľúbeným miestom na relax sme sa presvedčili aj počas nášho pobytu, keď bol cez víkend hotel úplne plný. Boli jarné prázdniny, tak sme očakávali rodiny s deťmi, ale nie, nebola tu ani jedna, „osadenstvo“ tvorili páry a skupinky.

Hotel sa nachádza na kraji mesta, odbočka k nemu je dobre vyznačená, takže aj keď sem idete prvý krát, trafíte bez problémov a pohodlne zaparkujete na veľkom parkovisku pred modernou hotelovou budovou.

Izby sú priestranné, hotel síce deklaruje tri hviezdičky, ale vybavenie je nad tento štandard, nájdete tu napríklad klimatizáciu, dobre vybavený minibar, trezor, fén na vlasy. Čo nám chýbalo, boli akékoľvek informácie o hotelových službách v izbe, oceňujeme naopak, že tam bola aspoň stručný prehľad čo všetko sa dá v Dunajskej Strede a okolí robiť.

V izbe je dostatok odkladacích priestorov, pohodlné postele, kvalitná posteľná bielizeň, dobre fungujúce wifi a obrovský televízor. Apartmány, ktoré sú pre štyri osoby sú naozaj velikánske, majú  v podstate rozmer panelákového bytu. Zaujímavým prvkom je stena v tvare oblúka, ktorá oddeľuje sociálne zariadenie od zvyšku izby, škoda že už bolo niekde vidieť prvky opotrebovania. 

Legend má aj priestory pre menšie spoločnosti, či už na firemné alebo súkromné akcie, veľmi pekná je konferenčná miestnosť na druhom poschodí s výhľadom na aquapark

Hoci ten je len pár metrov od hotela, Legend má aj vlastné zaradenia pre relax. Aj keď počas nášho pobytu nebolo stopercentne funkčné – nefungovala jedna zo sáun a ochladzovací bazén bol vypustený. Ochladiť, aj keď nie celkom dobrovoľne, sa ale dalo pri bazéne s protiprúdom, z nejakého dôvodu bola totiž v zimnej záhrade otvorená jedna z horných ventilačiek a dnu citeľne ťahalo. Wellness je otvorené už od rána, od 9.00 do večera do deviatej a keďže check out je do desiatej (ako nás informovala recepcia, stačí sa odhlásiť do pol jedenástej) , kto má záujem, môže si ísť zaplávať ešte aj ráno. Raňajky zodpovedajú trojhviezdičkovému štandardu, základný sortiment studených jedál, teplé zastupovala praženica a párky k tomu automat s niekoľkými druhmi kávy.