Fľaše so španielskym vínom sa dostali aj do väčších obchodných reťazcov. Pozornosť vzbudili najmä preto, lebo ich ponúkali za polovičnú cenu ako predávali ostatné francúzske rosé. Na etiketách tiež mali neexistujúce francúzske zámky. Za klamanie spotrebiteľov v prípade vína hrozí vo Francúzsku vysoké pokuty až do výše 300 tisíc eur a až dva roky väzenia. V prípade falšovaného vína, ktoré kontroly odhalili v predošlých dvoch rokoch hrozí páchateľom navyše trest za organizovaný podvod a poškodzovanie ochranných známok.

Dá sa očakávať, že falošné francúzske ružové zo Španielska nijako nezlepší napäté vzťahy medzi vinármi oboch krajín. Sú dlhodobým problémom, lebo prebytky  produkcie v Španielsku zrazili ceny ich vín a mnohí Francúzi dávajú v obchodoch prednosť lacnejšiemu vínu z Iberijského polostrova. Francúzski vinári v minulosti blokovali prejazd kamiónov s vínom zo Španielska. Poľnohospodárske zväzy vo Francúzsku dlhé roky žiadajú  od úradov sprísnenie kontrol a pravidiel označovania vína.

Španielsko patrí medzi najväčších  svetových exportérov vína a do Francúzska vyvážajú každý rok zhruba päť miliónov hektolitrov vína. Objem falšovaného vína v poslednom odhalenom prípade je tak niečo pod 1,5 percenta z celkového vývozu.