Nová verzia Citigo patrí medzi miniautomobily segmentu A. Na dĺžku má len 3 597 milimetrov a šírka je 1 645 milimetrov. To znamená, že s parkovaním určite problémy nebudú. V ponuke bude výlučne s päťdverovou karosériou.

Na odlíšenie dostalo elektrické Citigo masku chladiča vo farbe karosérie. Okrem toho je jediným spoznávacím znamením použitie loga na veku batožinového priestoru. Auto bude mať 14 až 16-palcové zliatinové disky, podľa preferencií zákazníka. Pre tento model budú určené špeciálne farby, žltá Sunflower, červená Tornado a biela Candy.

Zaujímavejšie ako vizáž je to, čo vlastne Citigo schováva. V podlahe sú batérie s celkovou kapacitou 36,8 kWh. Pri použití 40 kW nabíjačky dokáže doplniť 80 percent energie za jednu hodinu. Použitie wallboxu s 7,2 kW nabije auto za 4 hodiny a 8 minút na rovnakú hodnotu.

Škoda Citigo iV - konektor na nabíjanie je na mieste hrdla nádrže Zdroj: Škoda

Výrobca udáva, že na jedno nabitie dokáže novinka prejsť až 265 kilometrov podľa cyklu WLTP. Na pohon slúži elektromotor s výkonom 61 kW (82 k) a krútiacim momentom 210 Nm. S malým autom dokáže zvládnuť stokilometrovú rýchlosť z pokoja za 12,5 sekundy. Maximum je 130 kilometrov za hodinu.

Reálne dodávky zákazníkom začnú v druhej polovici tohto roka. Vtedy bude oznámená aj cena.

Škoda Citigo iV - na nabitie prejde až 265 kilometrov WLTP Zdroj: Škoda