Starosta Malaciek Juraj Říha dlhodobo bojuje proti bilbordom na území mesta. Mesto na Záhorí sa vlani stalo jedným z prvých na Slovensku, ktoré má v územnom pláne úplný zákaz nových reklamných stavieb a cieľom starostu (aj napriek výpadku v mestskom rozpočte) je úplne odstránenie bilbordov z mesta.

Diskusie s bilbordovými firmami nie sú ale vždy jednoduché, a keďže nereagujú na výzvy mesta, starosta sa rozhodol pre svojský spôsob riešenia – mesto vysadilo pred bilbordy stromy. „Billboardová spoločnosť nereaguje na naše výzvy, hrá sa na mŕtveho chrobáka. A teda v poriadku, nech je nová stromová alej čo najskôr košatá a príjemne zelená,“ napísal na sociálnu sieť Facebook.

Obdobných krokov už mesto použilo viackrát. „Jedným z najviac účinných spôsobov bolo oplotenie bilbordu v centre mesta, kedy sa okamžite spoločnosť spamätala. Postupujeme systematicky krok po kroku a za päť rokov nebol v Malackách postavený nový bilbord. Stojí to síce veľa námahy, čo sa obyvatelia ani nedozvedia, ale sme už v poslednej tretine riešenia reklamných stavieb,“ povedal starosta.

Bilbord v Malackách Zdroj: Facebook / Juraj Říha

Seriál Priatelia znižuje stres

Vedeli ste, že zajtra (v pondelok 6. mája) to bude

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa