Americká technologická spoločnosť Apple predstavila na tlačovej konferencii nové verzie smart hodiniek Apple Watch a tabletov iPad. Konferencia sa usporiadala bez divákov, pretože situácia v USA stále neumožňuje organizovať hromadné podujatia. Telefóny iPhone zatiaľ neukázala, podľa špekulácií by sa tak malo stať v októbri či novembri.  

Okrem toho prišla firma aj so službou Apple One, ktorá umožní zlúčenie predplatiteľských služieb v oblasti televízie, hudby a videohier. Balík Apple One bude stáť 15 až 20 dolárov mesačne. ,,Je to oveľa agresívnejšie stanovovanie cien, ako som si myslel," uviedol pre Reuters Ben Bajarin, hlavný analytik pre informácie o spotrebiteľských trhoch vo výskumnej spoločnosti Creative Strategies.  

Nové hodinky Apple Watch Series 6 majú podobný dizajn ako ich predchodcovia zo štvrtej a piatej generácie. Prichádzajú však so zaujímavou novinkou, a to detekciou hladiny kyslíka v krvi. Test bude trvať približne 15 sekúnd a pri nedostatočnom okysličení bude používateľ varovaný. Apple sa tak snaží skúmať, či by senzor bolo možné použiť na detekciu respiračných ochorení, s čím súvisí aj Covid-19.  

Hodinky budú mať vylepšené senzory na skúmanie telesných aktivít a výškomer, ktorý ukáže mimoriadne presné údaje o nadmorskej výške. Batéria vydrží 18 hodín, tak ako pri predchádzajúcich modeloch. Cena týchto hodiniek sa v Amerike začína na 399 dolároch (približne 419 eur). Firma tento rok prišla aj s lacnejšou verziou. Hodinky s názvom Apple Watch SE sa cenovo pohybujú okolo 279 dolárov (292 eur). Apple Watch SE vychádzajú z dizajnu Apple Watch Series 4, na rozdiel od štvrtej generácie disponujú novším procesorom či vstavaným kompasom. Apple Watch Series 6 ako aj Apple Watch SE budú k dispozícii 18. septembra, predobjednať sa dajú už dnes. 

„Vďaka uvedeniu dvoch nových hodiniek Apple rozšíri Apple dosah na svoje nositeľné produkty a bude si držať náskok pred spoločnosťou Samsung a ostatnými konkurentmi,“ uviedol to pre server TechNewsWorld Thomas Husson, viceprezident a hlavný analytik spoločnosti Forrester Research. „Týmto uvedením na trh spoločnosť Apple opäť preukázala, že vyniká pri vytváraní zážitkov, ktoré sú relevantné v každodennom živote svojich zákazníkov,“ doplnil Husson. 

Okrem hodiniek firma predstavila aj vylepšený iPad, ktorý je trikrát rýchlejší než najobľúbenejší Android tablet. Cena štartuje na 369,40 eur. Pribudne aj nový iPad Air s novším dizajnom, vyšším výkonom a v nových farbách.