Hotelová spoločnosť Marriott International po 25 rokoch pozastavuje činnosť v Rusku. S odvolaním sa na oznámenie firmy o tom informovala agentúra Reuters. Podnik sa už 10. marca rozhodol kvôli invázii Ruska na Ukrajinu pozastaviť otváranie pripravovaných hotelov a všetok budúci rozvoj a investície v Rusku. Zavrel vtedy aj svoju kanceláriu v Moskve.

,,Dospeli sme k názoru, že novo oznámené obmedzenia zo strany USA, Británie a Európskej únie znemožňujú spoločnosti Marriott pokračovať v prevádzkovaní hotelov aj v poskytovaní franšíz na ruskom trhu," uviedla americká firma vo vyhlásení.

,,Od začiatku vojny sme podporovali svojich kolegov na Ukrajine, v Rusku aj v celom regióne, vrátane zaistenia zamestnania v spoločnosti Marriott mimo krajiny priamo postihnutej konfliktom. Pre spolupracovníkov a ich rodiny sme vyčlenili jeden milión dolárov (...), aby sme im pomohli s presídlením," dodal reťazec. ,,V susedných krajinách viac ako 85 našich hotelov poskytuje ubytovanie utečencom z Ukrajiny," píše sa aj vo vyhlásení.

Spoločnosť Marriott International pôsobí vo viac ako 130 krajinách a vlastní desiatky značiek. Okrem rovnomennej značky Marriott sú to okrem iného Ritz-Carlton, St. Regis alebo Sheraton.