Rodina z mestečka Portici pri Neapole zvíťazila v súťaži vypísané leteckou spoločnosťou Wizz Air, ktorá vlani v reklame hľadala ,,najväčšiu taliansku rodinu", ktorá by dokázala zaplniť celé lietadlo pre 170 cestujúcich.

Lietajúca rodina

Anne Donalekovej sa podarilo také množstvo príbuzných a priateľov dať dohromady, a pre všetkých tak zaistila trojdňovú leteckú dovolenku na ostrove Korfu. Napísala o tom agentúra APA.

Aerolinka Wizz Air spustila v decembri reklamu nazvanú ,,Lietajúca rodina" a ľuďom dali desať dní na to, aby sa prihlásili, pokiaľ dokážu presvedčiť 170 známych ľudí k víkendovému leteckému výletu.

,,S výsledkom sme veľmi spokojní, reklama bola od prvých chvíľ veľmi populárna. Veľká vďaka patrí talianskym rodinám, ktoré sa s našou výzvou popasovali," povedal hovorca Wizz Air András Radó. Podľa neho sa do súťaže zapojilo vyše 3 500 ľudí, len dvom rodinám sa ale podarilo zaplniť všetkých 170 sedadiel.

Fanúšik súťaží

,,Až do samého konca som neverila tomu, že by som mohla zvíťaziť. Som fanúšička súťaží a niekoľko som ich už v minulosti vyhrala. Zozvala som pár ľudí, rozoslala pozvánky a všetkých prosila, aby presvedčili svojich príbuzných a prihlásili sa. To isté urobil môj 21-ročný syn a keď mi posledný človek hlásil, že už sa do lietadla nedostane, pretože je plné, povedala som si: 'Tak som to zvládla'," popísala Donaleková.

Jej skupinu preto teraz čaká trojdňový pobyt v hoteli na gréckom ostrove Korfu, kam poletí plne obsadeným lietadlom.