Cayenne Coupe S bude zatiaľ v strede ponuky, medzi verziou bez dodatočného označenia a verziou Turbo. Verzia Coupe bude mať odlišnú výbavu ako tá s tradičnejšou karosériou. Priamo v základnej výbave bude Sport Chrono balík, športové sedadlá s nastavením ôsmimi smermi, fixná panoramatická strecha, či 20-palcové zliatinové disky.

Budúci majiteľ si pri konfigurácii môže zvoliť, či mu viac vyhovuje trojmiestna lavica druhého radu, alebo skôr dve samostatné sedadlá. Za príplatok je pre model balík Lightweight Sport Package, ktorý pridáva športové vizuálne doplnky zvonka a do vnútra vyhrievaný alcantarou potiahnutý volant, či karbónové lišty.

Porsche Cayenne S Coupe - príplatkový balík Lightweight Sport skráti zrýchlenie o desatinu sekundy Zdroj: Porsche

Pohon bude mať za úlohu 2,9-litrový šesťvalec s dvomi turbami. V Cayenne S Coupe bude mať výkon 324 kW (440 k), čím sa zaradí medzi Cayenne Coupe s 250 kW (340 k) a Cayenne Turbo Coupe s 404 kW (550 k).

Motor bude mať výlučne osemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Porsche udáva, že stokilometrovú rýchlosť zvládne táto verzia do 5 sekúnd, pričom jednu desatinu sekundy ešte ukrojí Lightweight Sport Package. Maximálna rýchlosť je zhodných 265 kilometrov za hodinu.

Porsche Cayenne S Coupe - iná ako osemstupňová automatická prevodovka v ponuke nebude Zdroj: Porsche