Po tom, čo obyčajná polícia v Taliansku preháňa Lamborghini Gallardo dostanú Carabinieri tiež pikošku medzi policajnými autami. Carabinieri zvolili Lotus ako dodávateľa dvoch vozidiel rýchleho zásahu v Ríme a Miláne.

Odovzdanie vozidiel Lotus Evora S sa konalo v Ríme priamo v centrále Arma dei Carabinieri. Je to len zhodou okolností, že sa ceremónia konala popri oslavách stopäťdesiateho výročia zjednotenia Talianska.  Autá odovzdal priamo šéf skupiny Lotus Dany Bahar.

Evory budú slúžiť dva roky. Museli však podstúpiť niekoľko zmien. Dostali najnovší systém rozpoznávania hlasu. Za sedadlami našla miesto chladnička na transport krvi a orgánov na transplantácie.

Carabinieri dostanú auto, ktoré je veľmi schopné v zákrutách. Poháňa ho 3,5 litrový prepĺňaný motor dosahujúci výkon 258 kW (346 k). Krútiaci moment vrcholí 400 Newtonmetrami. To stačí na zrýchlenie z nuly na sto kilometrov za hodinu za 4,8 sekundy a maximálnu rýchlosť 277 km/h.

Evora S má v základnej výbave aj Sport Pack, ktorý obsahuje tlačidlo s nápisom Sport. To po aktivácii zrýchli reakciu plynu, prepne ventil vo výfuku na hlučnejšie nastavenie a obmedzí stabilizačný systém. Takisto sa posunie obmedzovač otáčok k vyšším hodnotám. Zastaveniu pomáhajú vŕtané brzdové kotúče.

Šéf Lotusu Dany Bahar o kontrakte povedal:

,,Každý vie, že Taliansko má veľa výrobcov športových automobilov. Preto je nám cťou, že práve malá britská značka je v takejto pozícii. Spätná väzba z šoférskej školy, na našom okruhu na Evore S, je pozitívna. Auto je schopné veľmi dobre reagovať. Myslím si, že tímy v Ríme a Miláne budú cítiť, že voľba nášho auta bola tá správna.“

Foto – Lotus