Nový model 03 bude stáť na platforme CMA. Exteriérovo sa sedan približuje prvému modelu crossoveru. Zaujímavým znamením sú línie po celej šírke auta vpredu. Sedan má dvojfarebné lakovanie s kontrastnou čiernou strechou a zrkadlami.

Čierny je aj stred nárazníka vzadu s výrazným difúzorom a zakomponovanými koncovkami výfuku. Spojenie svetiel jedným pruhom sa oplakuje aj tu. Ledkové svetlá zasahujú až do veka kufra. Označenie 03 je naozaj reálne a bude aj hrdo svietiť na kufri.

Lynk and Co 03 - sedan použije platformu CMA Zdroj: Lynk & Co

Interiér výduchmi viac ako Volvo pripomína Citroën, teda najmä výduchmi. Pred vodičom nie sú štandardné ručičkové prístroje, ale veľký a najmä široký displej. Plochou ešte väčší displej zaujal tradičné miesto v strede prístrojovej dosky a ovláda sa ním informačno-zábavný systém.

O pohonnej sústave zatiaľ nie je veľa známe, ale fotky hovoria o prítomnosti automatickej prevodovky. Ak automobilka pôjde rovnakou cestou ako pri modeli 01, tak pod prednou kapotou bude 1,5-litrový spaľovací motor kombinovaný s elektromotorom.

Lynk and Co 03 - dvere vyzerajú ako plastové Zdroj: Lynk & Co

Ak bude ponuka motorov odzrkadľovať budúce Volvo S40, tak bude obsahovať troj a štvorvalce, všetky s prepĺňaním. Zdieľanie platformy ponúkne modelu prístup k vybraným bezpečnostným systémom Volva. Crossover 01 príde na trh už koncom tohto roka, nasledovaný sedanom 03. Uvedenie v Európe a v Amerike je naplánované na rok 2019.

Lynk & Co vraví, že všetky modely budú mať doživotnú záruku a pripojenie na internet zadarmo. Ponuka bude zjavne platiť pre domácu Čínu.

Lynk and Co 03 - interiér má displej miesto tlačidiel Zdroj: Lynk & Co