Pod kapotou nového modelu bude viacero druhov hybridov, ktoré ale zatiaľ Mercedes nekonkretizoval. Je jasné, že radové šesťvalce spaľujúce benzín budú mať doplnkový elektromotor s označením EQ Boost a budú fungovať ako mild-hybridy.

Druhou voľbou, ktorá je už aj teraz dostupná bude celkom unikátne spojenie plug-in hybridu s naftovým motorom. Rovnako z ponuky nevypadne ani verzia aktuálne označení ako E300e spájajúca benzínový dvojliter a elektromotor. Okrem hybridov ostane v ponuke aj verzia AMG E63 s osemvalcom spaľujúcim benzín.

Do interiéru modelu sa dostane nový volant a prvýkrát aj systém MBUX, ktorý postupne automobilka tlačí do všetkých modelov. V modeli bude aj systém Intelligent Drive, ktorý kombinuje funkcie sledujúce a riadiace riadenie, brzdenie a dokáže tak sám zvládnuť jazdu v kolónach a tiež núdzové manévre.

Mercedes-Benz triedy E - prví klienti môžu mať inovovaný model v lete tento rok Zdroj: Mercedes-Benz

Celkovo však trieda E má mať až sedem verzií, ktoré budú ponúkať možnosť nabíjania z elektrickej siete. Súčasťou plug-in hybridnej ponuky budú aj verzie s pohonom všetkých kolies 4Matic. Ako mild-hybrid ostane aj výkonnejšia verzia AMG E53 využívajúca radový šesťvalec s výkonom 320 kW (435 k) a elektromotor s 16 kW (22 k).

O presnom dátume predstavenia automobilka neinformovala, ale predpoklad je, že naživo sa predstaví na jarnom autosalóne v Ženeve a internet fotky zahltia už pár týždňov predtým.

Mercedes-Benz triedy E - faclift sa ukazuje s kamuflážou Zdroj: Mercedes-Benz