Na to, že automobil prešiel len vylepšeniami v polovici životného cyklu sa zmenil naozaj poriadne výrazne. Predná časť je kompletne nová. A naozaj kompletne, veď aj kapota je vymenená. Má dva nové prelisy tiahnuce sa od krídel znaku výrobcu.

Maska chladiča má obrovskú mrežu, v ktorej je miesto aj na evidenčné číslo. LED predné svetlá dostali novú líniu, ktorá ich pretína v strede a pokračuje až do boku blatníka. Možno ešte výraznejšie sú zmeny v zadnej časti korábu. Spojené svetlá, veľký nápis na kufri a otvory na koncovky výfukov v nárazníku sú úplne iné ako doteraz.

Genesis G90 - zozadu sú zmeny ešte zásadnejšie Zdroj: Genesis

Celkom šokujúcou zmenou zovňajšku je presun smeroviek zo zrkadiel naspäť na blatníky ako bolo donedávna štandardom. Ale kým exteriér je kompletne nový, tak interiér toľko zmien neprebral. Ten je takmer totožný s verziou pred modernizáciou.

Zmenila sa ponuka čalúnenia a najhlavnejšou inováciou je použitie nového informačno-zábavného systému.

Motory budú, aspoň na domácom kórejskom trhu také, ako doteraz. Atmosférický 3,8-litrový šesťvalec a päťlitrový osemvalec bude dopĺňať 3,3-litrový šesťvalec s prepĺňaním. Údaje o výkonoch zatiaľ nie sú spresnené, ale predpoklad je, že aj tie ostali na pôvodných hodnotách.

Genesis G90 - dôležité sú zadné miesta Zdroj: Genesis