Nový kabriolet vyzerá, v základných tvaroch, ako kupé, až na to, že nemá strechu. Má ju skrytú. Skryje sa za 19 sekúnd, natiahne za rovnaký čas. Je plátená a operáciu je možné vykonať až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu.

Automobilka tvrdí, že nové GTC bude o 3 dB tichšie ako predchodca. To znamená, že sa úrovňou hluku dostáva na predchádzajúcu generáciu kupé. Bentley ponúkne aj možnosť tvídovej strechy, takže bude možné ju zladiť s obľúbenými kusmi oblečenia.

Britom sa podarilo zlepšiť tuhosť karosérie až o päť percent a znížiť hmotnosť. Nízka hmotnosť je ale veľmi relatívna, lebo kabrio stále dosahuje 2 414 kilogramov, čo je o 160 kilogramov viac ako má kupé.

Bentley Continental GT Convertible - so zavretou strechou je tichšie ako predchádzajúce kupé Zdroj: Bentley

Kapota bude ukrývať ten istý agregát ako aj v prípade kupé. Bude ním 6-litrový motor W12 s prepĺňaním. Má výkon 463 kW (630 k) a s ťažším kabrioletom dokáže zrýchliť na stovku za 3,9 sekundy, kým maximum je na hodnote 333 kilometrov za hodinu. S otvorenou strechou to príjemná záležitosť nebude.

Interiér je takmer rovnaký ako v kupé, až na to, že pasažieri majú nad hlavou niečo iné ako pevnú strechu. Tak ako je pri Bentley zvykom, je všade drevo a koža. Naim pripravil 2 200-wattovú aparatúru na rádio s osemnástimi reproduktormi. To je lepšie ozvučenie ako veľa dedinských diskoték.

Bentley Continental GT Convertible -interiér je kompletne z kupé Zdroj: Bentley