O zotrvaní Bentley v koncerne je však ťažké hovoriť, nakoľko Volkswagen vraj uvažuje nad posunutím luxusných značiek Bentley a Lamborgini ďalej. To je však ešte dlhý vývoj a z fázy úvah stále môže zísť. Dovtedy má ešte koncern rozbehnutých niekoľko projektov.

Vonkajší vzhľad špeciálneho jediného kusu bude niesť dve farby. Budú to tie isté farby, ktoré sa vyskytujú na bavorskej vlajke.Základom na karosérii je biela, ale strecha dostala modrú farbu. Vyobrazenie samotnej vlajky si našlo miesto na predných blatníkoch.

Ku farebnej kombinácii sa najlepšie hodia klasické strieborné disky, aj keď tu majú priemer 22 palcov a dizajn s piatimi zdvojenými lúčmi.Taká istá téma ako vo vonkajšej časti sa dostala aj do interiéru. Bavorská vlajka je naviac vyšitá na opierkach hlavy.

Bentley Continental GT Convertible Bavarian Edition - Bavorsko reprezentuje vlajka na blatníku Zdroj: Bentley

Vnútro kontrastne predvádza čierne čalúnenie s modrým prešívaním a bledé obklady prístrojovej dosky. Automobilka vozidlo ukáže v mníchovskom showroome značky, ktorý je srdcom nemeckého regiónu.

S výkonom sa nič neudialo a na nemeckých diaľniciach bude stačiť 6-litorvý motor W12 dosahujúci 463 kW (630 k). Spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou dokáže kabriolet dostať na stokilometrovú rýchlosť za necelé 4 sekundy, pričom maximum je 333 kilometrov za hodinu.

Bentley Continental GT Convertible Bavarian Edition - vlajku vidno aj na opierkach hlavy Zdroj: Bentley