Aj napriek otváracej streche si má DBS zachovať všetky atribúty, ktoré robia z kupé vynikajúce auto. Ostáva teda výkon, dynamika, ale aj tvarová dravosť modelu. Dizajnovú dravosť preberá kabrio z kupé úplne bez akéhokoľvek zaváhania.

Oproti iným DBS Volante má Superleggera nový predný spojler a veľkú masku chladiča. Obe pomáhajú viesť vzduch pod autom a vytvárať tak prítlak. Oproti kupé stratil kabriolet ekvivalent iba troch kilogramov prítlaku pri maximálnej rýchlosti.

Vzadu je kvôli prítlaku veľký difúzor. A tiež, vo vrchnej časti sa skrýva strecha, keď je zložená. Asi práve šialené prejazdy nebudú aj tak na programe, skôr bude aj táto verzia o užívaní si niečoho iného ako bodov preťaženia. A to aj napriek faktu, že toho schopná je.

Aston Martin DBS Superleggera Volante - odstránením strechy neubudla elegancia Zdroj: Aston Martin

Pod kapotou bude motor V12, ako sa od vrcholného modelu automobilky dá očakávať. Produkuje, s dvojitým prepĺňaním, 533 kW (725 k) a krútiaci moment 900 Nm. Motor je spojený s automatickou prevodovkou s ôsmimi stupňami, ktorú dodáva ZF.

Výkon je dostatočný na to, aby vystrelil kabriolet na stovku za 3,6 sekundy. To je hendikep len 0,2 sekundy oproti kupé. Maximum sa dostalo na 340 kilometrov za hodinu.

Aston Martin DBS Superleggera Volante - interiér sa mení len v detailoch Zdroj: Aston Martin