Špecialita s názvom Design Series je založená na verzii s osemvalcom pod kapotou, číže s najslabším benzínovým motorom v ponuke. Aj keď je V8 základom ponuky, tak má stále vysoký výkon. Dosahuje 404 kW (550 k) a krútiaci moment 770 Nm.

Design Series vymieňa všetky chrómové a žiarivé časti čiernym lakom. Spodná časť predného nárazníka nesie rovnakú farbu ako aj zvyšok karosérie. Aby bolo jasné, že toto nie je bežná Bentayga, tak o špeciálnej sérii hovorí aj logo série v spodnej časti predných dverí.

Špeciálna Bentayga používa disky s dvojfarebnou kombináciou. Pre zachovanie majestátu auta je to čierna lesklá farba a strieborné vrchy. Veľa výrobcov nazýva túto kombináciu Diamond Cut, ale s rezaním diamantom to nemá nič spoločné. Mulliner pridal automatické vyrovnávanie emblému v strede disku.

Bentley Bentayga V8 Design Series - interiér nesie kontrastné prvky Zdroj: Bentley

Vnútro pokračuje v elegantnej téme a vo veľkej miere využíva čiernu farbu. Kontrastne pôsobia jedine niektoré prvky, ktoré sú buď červené, oranžové, biele, alebo modré. S nimi je späté aj logo série na operadlách predných sedadiel.

Bentayga Design Series bude mať na prístrojovej doske hodiny Breitling a nové karbónové lišty sú určené špeciálne pre túto sériu. O cene, samozrejme, Bentley nehovorí, ale určite bude výrazne prekračovať štvrť milióna eur.

Bentley Bentayga V8 Design Series - farba loga je rovnaká ako kontrastná farba interiéru Zdroj: Bentley