Britský komik je režisér a scenárista nového seriálu. Uvádza ho televízia Showtime, u nás si ho možno pozrieť cez HBO. Sacha Baron Cohen v ňom reaguje na zbraňovú loby, ktorá je v Amerike aj po početných streľbách na školách obrovská. Proti väčším zmenám sa stavajú radikálnejší republikáni na čele s prezidentom Donaldom Trumpom.

Všetci poukazujú na právo stanovené v ústave, ktorá ale v minulosti nepočítala s poloautomatickými zbraňami. Už prvá časť seriálu je pekný „nárez“ a človek má pochybnosti o svojprávnosti niektorých amerických politikov a obhajcov voľnej dostupnosti zbraní.

Program pre deti

Komik má v seriáli hrať niekoľko postáv – amerického veterána i ultraľavicového blogera. V prvej epizóde je to svalmi napumpovaný izraelský antiterorista – plukovník Erran Morad. Ten sa vydal do USA ako silný lobista zbraní a snaží sa presvedčiť politikov, aby podporili cielené vyzbrojovanie a výcvik malých deti, aby nedochádzalo k ďalším masakrám na amerických školách. Program má názov Kinderguardians.

Viesť debatu ohľadom trápnosti či trefnosti Cohenovho humoru troskotá nielen na subjektívnej povahe toho, čo sa komu zdá vtipné, ale predovšetkým na tom, že komik využíva 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa