Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prekonal ďalší milník. Rodák z Trenčína robí svojej krajine v zámorskej NHL dobré meno už štvrtú dekádu. Stal sa tak 12. hráčom v profilige, ktorí prekonali túto historickú hranicu.

Svoj prvý zápas v NHL odohral 19. novembra 1997 v drese New Yorku Islanders. Po štyroch rokoch prešiel do kanadského klubu Ottawy Senators. V roku 2006 napokon podpísal kontrakt s Bostonom, kde pôsobí už v 14. sezóne ako kapitán. V roku 2011 dokonca doviedol medveďov k zisku Stanleyho pohára.

Hrať počas piatich dekád v NHL sa podarilo zatiaľ len jedinému hráčovi. Fenomenálny americký útočník Gordie Howe s prezývkou „Mr. Hockey“ začal kariéru v roku 1946 a ukončil ju až v roku 1980.

Zdeno Chára Zdroj: TASR

Pápež stratil trpezlivosť

Pápež František sa v stredu ospravedlnil za to, že niekoľkokrát udrel po ruke ženu, ktorá ho na Silvestra schmatla za ruku pri vítaní veriacich. Video z tohto incidentu sa okamžite začalo šíriť sociálnymi sieťami, píše agentúra AFP. Na videu sa 83-ročný pápež odvracia od ženy, ktorá niečo vykrikuje, potom ho schytí za ruku a

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa