Ricínový olej – jed alebo liek?

Koluje mnoho diskusií o tom, či je ricínový olej jed alebo liek. Ricínový olej je extrahovaný z ricínových semien za studena, ktoré pochádzajú z rastliny známej ako Ricinus communis. Je bohatý na rôzne vitamíny, minerály a mastné kyseliny, ktoré poskytujú výživu chĺpkom a pokožke okolo očí.

1. Ricínový olej podporuje rast rias

Ricínový olej obsahuje kyselinu ricínovú, ktorá má schopnosť preniknúť hlboko do vlasových folikulov rias. Táto kyselina stimuluje rast tým, že zlepšuje cirkuláciu krvi a dodáva živiny priamo k vlasovým koreňom. Pravidelnou aplikáciou oleja môžete spozorovať predĺženie a zahustenie rias.

2. Olej ako výživa pre obočie

Rovnako ako mihalnice, aj obočie môže mať prospech z výživy poskytovanej ricínovým olejom. Aplikácia oleja na obočie môže podporiť rast a zlepšiť vzhľad vášho obočia. Navyše ricínový olej pomáha hydratovať chĺpky a zaisťuje, aby boli zdravé a pevné.

3. Liečba jaziev a vyrážok ricínovým olejom

Ricínový olej má taktiež silné protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Preto je olej vhodný na liečbu jaziev a vyrážok v oblasti obočia a okolo očí. Olej zmierňuje zápaly, redukuje červené škvrny a podporuje rýchlejšie hojenie pokožky.

4. Ricínový olej ako prevencia starnutia pleti

Vitamín E, ktorý sa nachádza v ricínovom oleji, je známy svojimi anti-aging vlastnosťami. Tento vitamín pôsobí ako antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom a pomáha minimalizovať príznaky starnutia pokožky, ako sú vrásky a pigmentové škvrny. Pravidelnou aplikáciou ricínového oleja si môžete udržať pokožku okolo očí mladistvú a jemnú.

Krásne riasy a obočie vďaka ricínovému oleju

Ricínový olej je výborným prírodným prostriedkom na výživu mihalníc a obočia. Jeho pravidelná aplikácia môže taktiež prispieť k zahusteniu a predĺženiu rias, poskytnúť výživu pre obočie, liečiť jazvy a vyrážky v okolí očí a predchádzať starnutiu pokožky. Skúste ricínový olej a užite si jeho blahodarné účinky na krásu vašich očí. Pred aplikáciou oleja vám odporúčame si dôkladne vyčistiť tvár od make-upu a iných nečistôt.