„Nie všetko, čo je možné, je správne,“ povedal podľa agentúry ANSA vatikánsky biskup Vincenzo Paglia, ktorý sa okrem iného špecializuje na bioetiku. „Musíme vždy zvážiť účinky našich zásahov do ekosystému a zvážiť riziko vzniku chýb v systéme riadenia nového know-how, ktoré nás môže v budúcnosti viesť k zásahom v ľudskom tele,“ dodal.

Kardinál Angelo Bagnasco, ktorý stojí na čele talianskej biskupskej konferencie, povedal, že ide o „ďalší dôkaz rastúcej túžby po moci, mánie po všemohúcnosti“. „Zaujímalo by ma, či to skutočne vedie k riešeniu. Ja si skôr myslím, že dosiahnutý výsledok je len snahou o potvrdenie vlastného ega,“ dodal.

Svetové médiá v stredu špekulovali, že naklonovaním opíc otvorili Číňania cestu k prípadnému budúcemu klonovaniu ľudí. Bádatelia zo Šanghaja použili rovnakú metódu, akou kedysi Briti naklonovali ovečku Dolly. Po prvýkrát sa im však podarilo naklonovať primátov. Objav podľa ich tvrdenia poslúži ale iba na lekárske účely.

Dolly prišla na svet v júli 1996 v škótskom Roslinovom ústave. Bola prvým živočíchom naklonovaným z dospelej bunky savca. Neskôr vedci naklonovali aj kravy, prasatá či psov. V prípade primátov sa to však zatiaľ nepodarilo.