Túto otázku dostávame pomerne často a odpovedáme na ňu vždy rovnako – záleží na tom, za koľko sa chcete najesť. Respektíve, koľko ste ochotní za návštevu reštaurácie dať peňazí. Lebo v Bratislave sú reštaurácie, ktoré sú absolútnou slovenskou špičkou, ale kvalita niečo stojí, a tak patria nielen medzi najlepšie, ale aj najdrahšie na Slovensku.

Za dva chody pre dvoch treba rátať minimálne so 60 eurami. Na druhej strane – ak porovnáme tieto podniky s úrovňou podobnými vo Viedni, vychádzajú ešte stále cenovo (až na výnimky) o dosť lacnejšie. Čo sa nedá povedať o bežných reštauráciách, tam tie bratislavské už cenami pomaly viedenské dobiehajú. A populárny streetfood býva dokonca u nás často drahší ako u susedov.

Vybrali sme 11 najlepších reštaurácií v Bratislave z hodnotení TREND TOP reštaurácie a hotely – nie sú to podniky, kam by väčšina ľudí mohla, alebo chcela chodiť každý deň, alebo každý týždeň, ale zase – ani na operu sa nechodí každý týždeň. Príležitostne ale investovať do ich návštevy (a v podstate do samého seba) určite odporúčame.

Riverbank

Riverbank Restaurant Zdroj: Riverbank

Reštaurácia na dunajskom nábreží, kde šéfuje jeden z najznámejších šéfkuchárov na Slovensku Jardo Žídek. Elegantné prostredie, komorná atmosféra, špičkový servis a kuchyňa založená prevažne na domácich surovinách, ktorým tu dáva J. Židek moderný a často netradičný šat.