V kalendári svietil dátum 6. október 2015 a médiá hneď z rána obletela správa, že jeden z najpopulárnejších hotelov v Nízkych Tatrách zhorel do tla. Bilancia požiaru hotela Junior bola tragická. Okrem finančných strát (najmenej štyri milióny eur) prišiel o život aj jeden z návštevníkov.

Miliónová investícia

Majitelia zariadenia krátko po nešťastí nevedeli povedať, či hotel zrekonštruujú. „Musíme spraviť hlbšiu analýzu spoločnosti a jej portfólia a na základe výsledkov analýzy prijmeme rozhodnutia,“ hovoril pre Plus jeden deň Karol Klobušický, predseda predstavenstva spoločnosti Hotely mládeže Slovakia, ktorá hotel vlastní. Jedným dychom však dodal, že ekonomická kondícia zariadenia bola výborná.

Hotel Junior v Jasnej Zdroj: HMS

„Hotel Junior Jasná patril medzi najziskovejšie objekty v portfóliu našej spoločnosti. Hotel vykazoval nadpriemerné výsledky obsadenosti aj oproti celoslovenskému priemeru,“ naznačoval K. Klobušický. Keď sa neskôr ukázalo, že príčinou požiaru bol v skrat v elektroinštalácii, majitelia sa rozhodli hotel zrekonštruovať. Hodnotu rekonštrukcie pred rokom odhadli asi na 10 miliónov eur.

Rekonštrukcia hotela je dnes v plnom prúde. Majitelia sa rozhodli, že nadviažu na dlhoročnú tradíciu ubytovacieho zariadenia a jeho hlavnú filozofiu nebudú meniť. „hotel zostane trojhviezdičkový, aj keď bude ponúkať služby štvorhviezdičkového,“ hovorí pre TREND Reality Radoslav Chovančík.

Nadviazanie na predchodcu

Podľa jeho slov chcú ponúkať nižšie ceny ako majú viachviezdičkové hotely, preto nemenia celkové zaradenie. Z rekonštrukcie chcú pritom vyťažiť maximum. Lákadlom by mal byť hlavne väčší wellness s dvoma bazénmi i panoramatická reštaurácia.

Nová podoba hotela Junior v Jasnej Zdroj: HMS

Vedenie už ukázalo aj nové vizualizácie. Kým vnútro hotela sa zmení na nepoznanie, vonkajšia podoba zariadenia sa zmení len kozmeticky. „Pôvodnú architektúru budovy sme sa rozhodli ponechať. Chceme použiť prírodné materiály v kombinácii s modernými prvkami. Oproti pôvodnej podobe sa bude líšiť len použitím iných odtieňov farby,“ vysvetľuje R. Chovančík.

Rekonštrukcia by mala byť hotová do roka, hotel by mal prvých návštevníkov privítať ešte pred budúcoročnou zimnou sezónou. Hotel by mal ponúknuť 109 izieb pre 300 hostí. Čím bude jeho kapacita asi o 40 lôžok vyššia ako pred zhorením.