Podľa výpočtov Forbes S. Johanssonová za posledné mapované obdobie zvýšila svoje príjmy na štvornásobok. Americkú herečku ste mohli tento rok vidieť vo filme Avengers: Infinity War, ktorý celosvetovo zarobil cez dve miliardy dolárov. S. Johanssonová stvárňuje postavu Black Widow, ktorá sa na plátna vráti zase budúci rok.

Angelina Jolie sa dostala na druhé miesto s ročným zárobkom 28 miliónov dolárov, tretia Anistonová zaznamenala príjmy vo výške 19,5 milióna dolárov. Agentúra Reuters podotkla, že 49-ročná herečka z Los Angeles stále žije aj z príjmov za sitcom Priatelia, peniaze brala v uplynulých mesiacoch tiež za niekoľko reklamných kontraktov.

Prvú päťku dopĺňajú Jennifer Lawrenceová, ktorá rebríčku kraľovala v rokoch 2015 a 2016, a Reese Witherspoonová. Emma Stoneová, ktorá bola vlani na vrchole rebríčka s 26 miliónmi dolárov, tento rok zostala za prvou desiatkou. V tej sú ešte Mila Kunisová, Cate Blanchettová alebo Gal Gadotová.

Forbes uviedol, že v dôsledku malého počtu ženských rolí nemajú hviezdy toľko príležitostí zarobiť si veľké peniaze. Len u dvoch herečiek tento rok nezdanený príjem prekonal hranicu 20 miliónov dolárov, zatiaľ čo vlani boli tri a predvlani štyri.

Rebríček najlepšie zarábajúcich hercov by mal Forbes publikovať budúci týždeň. Minuloročným kráľom sa stal Mark Wahlberg s príjmom 68 miliónov dolárov.