Nedávno stredoškoláčka Lívia zverejnila video, kde opisuje feminizmus ako rakovinu. Feministky vraj podľa Lívie žijú v bubline, v ktorej opisujú neexistujúce fakty. Lívia, ktorá je mimochodom obdivovateľka strany Mariana Kotlebu, tvrdí, že predstaviteľky feminizmu sa usilujú o zrovnoprávnenie, no neracionálnym spôsobom.

Feministky sú vraj ovládané emóciami, nemajú sa rady, a pritom nevidia, že sme si na Slovensku i vo svete všetci rovní. Operuje vo videu slovíčkom „fakty“. Lenže v jej videu sa nenachádza ani jeden dôkaz, ktorý by potvrdzoval jej výroky. Naopak ponúka škálu hrubozrnného generalizovania.

Stredoškolák Leaf Academy v Bratislave Timofej Kožuchov zverejnil vlastné video, v ktorom reaguje na vyjadrenia Lívie. Spolu so spolužiakmi ich TREND v lete vyspovedal, keďže sa zúčastnili v New Yorku na majstrovstvách sveta v debatovaní. Partia slovenských stredoškolákov celosvetovú súťaž stredoškolákov vyhrala. Už vtedy tvrdili, že „diskusiu nevyhráva ten najhlasnejší, ale ten, kto vie najlepšie a najpresvedčivejšie predniesť svoje argumenty“.

To zužitkoval vo videu, ktorým postupne vyvracia každú vetu Lívie. Opiera sa pritom o tvrdé dáta, štatistiky a štúdie. Hlavne tak robí bez emócií a bez strašidelných videí, ktoré sú mimo kontextu.

„Feminizmus pomáha mužom aj ženám, pretože borí stigmy, ktoré sú spojené s pohlaviami. Príkladom je, že žena môže ísť do práce, zarábať peniaze a nemať deti, alebo chlap, ako ja, môže byť citovo založený a nemusí byť najsilnejší v spoločnosti. Čo feminizmus skutočne predstavuje, je umožnenie slobodného rozhodovania o svojom živote bez ohľadu na to, s akým pohlavím ste sa narodili,“ tvrdí študent.

Lenže ženy 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa